Volba dlažby k bazénu: Vyhrál oblíbený vzhled dřeva se snadnou údržbou

Agnes D. si nedávno s manželem zařizovala v Praze nový dům. Když přišla řeč na podlahové krytiny, nebylo nad čím přemýšlet. Jasným vítězem se staly dřevěné podlahy, které jsou jejich srdeční záležitostí. Proč ale pak k bazénu upřednostnili 2cm dlažbu v imitaci dřeva? A z jakého důvodu na ni nedají dopustit?

Paní Agnes zkrátka miluje dřevo. A proto si dřevěné podlahové krytiny pořídila téměř do celého interiéru. Chvíli se sice pohrávala s myšlenkou, že dřevo nechá položit i na terasu a kolem venkovního bazénu, nakonec ji ale zavrhla. „Uvažovala jsem o teakovém dřevě. Dobře jej znám z mariny, kde jsme měli loď. Teakové molo je nádherné. Jenže když si na něj člověk sedne, občas se zadře tříska do plavek. O dřevěnou podlahu, a zvláště tu venkovní, je také potřeba hodně pečovat. Proto jsem začala shánět venkovní dlažbu, která se přírodnímu dřevu co nejvíc podobá,“ říká paní Agnes.

Setkání s dlažbou: Láska na první pohled

Hledala především na internetu, ale nenacházela nic, co by ji opravdu zaujalo. Až jednoho dne objevila webové stránky naší firmy M.B.KERAMIKA. Na dlažby v designu dřeva se specializujeme, a tak jsme najednou začali v procesu výběru paní Agnes hrát hlavní roli. Zákaznici se zalíbila keramická venkovní dlažba Nau o tloušťce 2 cm ve vzhledu dřeva. Doslova ji chytla za srdce. „Byla to zkrátka láska na první pohled. Firmu jsem ale ještě požádala o zaslání vzorku. Abych se přesvědčila, jestli venkovní dlažba bude vypadat přesně tak jako na obrázku. Naštěstí se tak stalo. Venkovní podlaha působí jako letité dřevo se stopami opotřebení. Natolik se mi líbila, že už jsem neměla potřebu hledat jinou,“ popisuje paní Agnes.

Při opravě stačí nadzvednout dlaždici

A tak jsme 2cm dlažbu hned objednali z Itálie, kde se vyrábí. Zákaznice zvolila světle hnědý odstín Indie. Následně jsme vytvořili kladečský plán. 2cm dlažbu je možné položit na jakýkoliv pevný podklad. U paní Agnes byl z betonu. Dlaždice jsou speciálně vytvořeny pro pokládku bez lepení. Je možné položit je i do štěrku nebo trávy. Pro bazén v pražském domě ale bylo řešení hned zřejmé, dlaždice jsme doporučili položit na odolné plastové terče. Nesporným přínosem této pokládky je to, že pod dlažbou je možné vést kabely. „Pod dlaždicemi máme kanalizaci, vodu a elektřinu,“ upřesňuje zákaznice. A když bude někdy nutné kabely opravit nebo rozšířit? Jednoduše se nadzvedne dlaždice a bude to raz dva…

Chcete si pro inspiraci prohlédnout i další 2cm dlažby? Podívejte se na Terasy a venkovní dlažby.

Údržba dlažby? Stačí koště a voda

Systém pokládky na terče zároveň zajišťuje výborný odtok vody. Paní Agnes si ale hlavně pochvaluje, že 2cm keramická dlažba při chůzi bosou nohou neklouže a je takřka bezúdržbová. „Jen vezmu koště a smetu ji. Anebo ji umyju hadicí s vodou a mám hotovo. S údržbou dřevěné podlahy se to nedá srovnat,“ říká paní Agnes. K 2cm dlažbě kolem bazénu dokážeme zajistit i výrobu bazénových lemů a tvarovek. Chvíle relaxu na venkovní terase u bazénu si majitelka nedovede vynachválit. „Jen vykročím z obýváku a skočím rovnou do bazénu. Na koupaliště vůbec nechodím. Doma mám čisťounkou vodu a všechno dle svých představ, včetně venkovní dlažby,“ pochvaluje si paní Agnes.

Stejná dlažba vyniká i v koupelně

K některým venkovním dlažbám lze pořídit i lepenou variantu o tloušťce 1 cm, která je vhodná do vnitřních prostor. Dům se tak promění v hotový designový skvost, protože interiér a exteriér budou dokonale ladit. Paní Agnes zvolila 1cm variantu dlažby Nau do koupelny. „Mám ji u sprchového koutu. Kvůli níže položeným odtokovým rourám jsme pro zbytek koupelny použili 2cm variantu dlažby Nau a nalepili ji. Nemuseli jsme tak zvedat podlahu o centimetr. Za běžných okolností bychom ale 1cm dlažbu samozřejmě volili do celé koupelny,“ dodává majitelka. Podívejte se na detailní přehled dlažeb v imitaci dřeva.

Firma na přání zákaznice nezveřejnila její celé jméno.

Hledáte venkovní dlažbu k bazénu?

Ozvěte se nám do M.B.KERAMIKY. Těší se na vás ochotný a vždy pozitivně naladěný tým, který vymyslí řešení jen pro vás.

Kde M.B.KERAMIKU najdete?

Má pobočky v Prostějově, Přerově, Znojmě, Svitavách a Brně.
Poradí zájemcům z celé ČR:
Využijte Online poradenské centrum| Zavolejte na +420 777 746 852

Pro více informací navštivte www.mbkeramika.cz

19.9.2018 2:28 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist