Vodorovná linie v obýváku

Obývací pokoje, stejně jako všechny ostatní místnosti, podléhají obecným designovým trendům, které se rok od roku mění. Co však již po několik let zůstává i v této místnosti neměnnou veličinou je čistá linie. Současně se největší pozornosti těší horizontální, vodorovná plocha.

Způsob zařizování obýváku ve stylu vodorovné linie přidá malým obývacím pokojům na objemu a vzdušnosti. Krychlový anebo obdélníkový tvar skříněk i polic nejen, že vypadá esteticky, ale navíc skýtá i množství úložného prostoru.

Moderní design obývacích pokojů se totiž v převážné míře odvrací od experimentování se vzory, barvami a tvary samotného nábytku a svou pozornost věnuje spíše materiálům, kvalitě spojů i povrchových úprav a v neposlední řadě také vnitřnímu vybavení. Skříňky mohou být vyhotovené z kvalitních dřevěných dýh, nebo v barevném, například lesklém laku. Zpravidla se sami otevírají pod lehkým dotykem.

Konferenční stolky, jako neodmyslitelná součást obývacích pokojů, musí splňovat ergonomické požadavky, ale i praktické náležitosti. Není pak výjimkou, že mnohé typy konferenčních stolků nabízejí možnost odnímatelných prvků.

Díky novodobému trendu solitérního rozestavění sedacích souprav lze snadno získat nový druh úložného prostoru tím, že jednoduchým policovým systémem obtěžkáme zadní stranu sedačky, která byla donedávna ještě standardně „přilepená“ ke stěně. V nabídce některých značek jsou křesla či pohovky s integrovanou knihovnou nebo odkládacím prostorem.

Pokud toužíte nastolit pořádek a řád i ve vašem obýváku, pak to není nic složitého. Postačí, když si stanovíte, které věci patří do vašeho obývacího pokoje a které nikoliv. Podobně je tomu i s doplňky a dekoracemi – zamyslete se nad tím, zda je skutečně nezbytné vystavovat každý kamínek z dovolené, pamatujte na to, že všechny vystavené drobnosti jsou, co do údržby a úklidu, stále jen lapače prachu a alergenů.

Lucie Sýkorová

Foto: homedit.com

9.7.2014 1:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist