Vodní postel a zdravé spaní

Pokud uvažujete o zkvalitnění svého spánku a navíc řešíte-li zakoupení nové postele, zkuste se zamyslet nad vodní postelí. Nabízí kvalitní hluboký spánek a její matrace ideálně rozkládá váhu vašeho těla.

Vodní postele se začaly prosazovat jako varianta běžných postelí v sedmdesátých letech minulého dvacátého století a poměrně záhy se staly hitem. Jejich předností se využívalo jak pro běžné každodenní spaní, tak i jako výjimečného doplňku k milostným radovánkám. Vodní postele dovedou být velmi pohodlné a můžete ovlivňovat teplotu jejich náplní.

Většinou existují dvě základní varianty. Buďto si kupujete postel celou, tedy se vším všudy vč. matrace, a nebo si pořídíte jen vodní matraci určenou k uložení do vašeho postelového rámu. Každé z těchto řešení má svá pro a proti, ani jedno není vyloženě horší nebo lepší.

Postele – inspirativní fotogalerie

Hlavní výhody a nevýhody vodních postelí

Základním argumentem pro zakoupení vodního lůžka je jeho schopnost rozkládat váhu vašeho trupu v podstatě zcela ideálním způsobem. Voda netlačí a tam, kde má ustoupit váze těla, tak tam také ustoupí.

Další výhodou je absence pevné výplně matrace, kde se nemohou zdržovat roztoči a jiné alergeny. Každá matrace má ale textilní povrch, ve kterém se roztoči vyskytovat mohou a tak je tato výhoda výhodou pouze v uvozovkách ( a pokus si koupíte povlečení pro alergiky, které odizoluje vás a matraci, tak pak už je do jisté míry jedno, zdali v matraci roztoči jsou a nebo ne).

Velmi příjemné je pak spaní na teplé matraci, které sice uvolňuje svalové staženiny a nechává celému tělu zbavit se napětí, ale takové spaní bychom si podle lékařů neměli dopřávat každý den, naše tělo by bylo příliš zhýčkané a lidově řečeno změklé.

S teplotou matrace souvisí jedna objektivní nevýhoda vodních postelí. Je prokázáno, že spaní na teplé vyhřívané matraci likviduje spermie a v dlouhodobém horizontu má nepříznivý vliv na potenci. Pokud ale nebudete matraci, respektive její náplň temperovat na 30 stupňů každý večer, pak vám podobné problémy nehrozí.

Velmi zhruba je možné říct, že vodní postel si vyžádá částku okolo 20 000Kč, ale spíše je lepší počítat s větší investicí.

Red.
Foto: vodni-postel.cz, BluTimes

26.5.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist