Vodní království šité na míru

Akvárium pořizujeme nejčastěji dětem, abychom je učili zodpovědnosti a přitom se nebáli, že zanedbají péči o většího domácího mazlíčka. Ryby jsou velmi nenáročné a nepotřebují nijak extra pozornosti. Nás samotné ale pohled na pěkné akvárium a rybky v něm žijící uklidňuje.

Pokud tedy přemýšlíte o pořízení menšího či většího akvária domů, můžete spojit příjemné s užitečným v podobě vestavěného akvária, které se stane přímo drahokamem místnosti. Každou návštěvu upoutá na první pohled a jestliže zvolíte místo, odkud na něj bude vidět například ze sedačky, poznáte, že každého velmi zaujme.

img_3515.jpg

Zdroj: archiv redakce

Abychom si sami nenadběhli a pak netrávili hodiny čištěním akvária, zvolme pár nejen krásných, ale i praktických dekorací. Jako základ jsou potřeba kameny a písek, případně nějaká skalka, jeskyně či kořeny. Onu podmořskou představu dodají akvarijní rostliny, pro které existuje speciální hnojivo a k tomu přípravky proti řasám, díky nimž nebudete muset akvárium čistit tak často.

To hlavní, proč akvárium kupujeme, si vybíráme většinou ve zverimexu, kde nám rádi poradí, které ryby budou ty pravé pro nás. S čištěnímúdržbou pomůže i správný filtr, kdy se staráme především o to, aby fungoval, jak má.

custom_bar_359_319.jpg

Zdroj: archiv redakce

Nezapomínejme na kvalitní osvětlení, abychom z celé té krásy měli správný požitek. A kam všude můžeme vestavěné akvárium instalovat? Do stěny místo obrazu, do kuchyňské linky, nebo obývací soupravy. Vestavná akvária se dají zabudovat téměř všude, například i jako součást schodiště, sloupu, komínu (komín musí mít správnou izolaci), nebo jsou využívána také jako rozdělovník dvou místností.

Záleží na osobním vkusu a představě, akvária se vyrábějí v různých atypických tvarech, velikostech a designovém provedení, takže vybrat si může opravdu každý.

Text: Jana Čechová
Foto: meterdown.com, bluewateraquascapes.com, customaquariumdesign.co.uk, aquariumgroup.co.uk, aquariumshine.com, blog.aquanerd.com, newwaveaquaria.blogspot.com

16.11.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist