Voda bude buďto dražší a nebo s ní musíme více plýtvat

Absurdní situace nastává v okamžiku, kdy tak, jako v  současné době, domácnosti snižují svou spotřebu vody. Na jednu stranu je to pochopitelně ekologicky pozitivní skutečnost a ta je tzv. chvályhodná, ovšem na stranu druhou způsobuje zvýšení ceny vody.

Vodárenské společnosti jsou, jako jakékoliv jiné společnosti, jenž se podílejí na obstarávání základních potřeb člověka, společnostmi komerčními. Obchodují s vodou a čím více jí prodají, tím mají tzv. lepší hospodářský výsledek. Pokud tedy lidé s vodou šetří a chovají se tak ekologicky, pak mají vodárny malý zisk a snaží se hájit svůj zájem naplněním smyslu své kupecké povahy zvýšením ceny vody. Snižování ceny vody je tedy v rámci pravidel volné hospodářské soutěže podmíněna maximou její spotřeby. Plýtvejme a nebo více plaťme.

V roce 2006 poklesla spotřeba vody o 0,8 litru. Průměrná spotřeba jedné osoby v domácnosti za jeden den představuje nyní 92,8 litru. Podle průzkumu se očekává zvýšení ceny vody a to i v souvislosti se zvýšením ceny energií.
Red.
Foto archiv
22.6.2007 3:00
Více o tématu: malýsoučasné

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist