Vkusný a praktický malý obývací pokoj

Někdy se stane, že nejpoužívanější pokoj v domě či bytě patří k těm méně rozměrově velkorysým místnostem. Za určitých okolností je možné vyměnit tento prostor za větší, přehodit třeba obývací pokoj s ložnicí anebo je další možnost – nechat obývací pokoj v menší místnosti a úspěšně se vypořádat s jeho vybavením.

136423-1100x618.jpg Celá galerie 29 Zdroj: archiv redakce

Co je malé, může být příjemné

Jak zajisté již tušíte, my jsme se rozhodli pro druhou variantu, a tak se dnes budeme věnovat obývacím pokojům, kde se sice šetřilo na metrech čtverečních, ale zato jejich vybavení je naprosto skvělé, účelné a navíc velmi příjemné a vkusné.

Hledáte ideální sedací soupravu? Poraďte se na forum.living.cz.

 

Ukázkové příklady ve fotogalerii

Všichni dobře víme, že žádný text není dokonalý, není-li doprovázen fotografiemi anebo názornými ilustracemi, které pomáhají naší mysli dotvářet si úplný obraz popsaných míst, předmětů, zákoutí či právě zmíněných malých obývacích pokojů. Proto i u dnešního článku naleznete bohatou fotogalerii obývacích pokojů, kde dominují skvělé inspirativní nápady.

Na co se zaměřit

Jak si zajisté sami všimnete, mnoho z těchto okouzlujících obýváku rozhodně nešetřilo na barvách, vzorech ani na různorodých strukturách. Z toho vyplývá, že přes větší množství předmětů, které se zde nacházejí, musí být vše dokonale sladěno a vyváženo. Není zde místo na žádné velkolepé experimenty, ale originální nápad se skrývá v každém z těchto malých obývacích pokojů. Ať už je to akcent v podobě modrých pruhů na křeslech i koberci, perfektně vyladěné polštářky všechny v jedné barvě ovšem každý z jiného materiálu a s odlišnou strukturou anebo perfektní černo-bílá fotogalerie na čelní zdi, skvěle korespondující s bílo šedým vybavením pokoje, vše je originální, na všem je dobře vidět ruka tvůrce, která si zařizování samotné hodně užila.

Pokuste se stát i vy takovými kreativními tvůrci. Inspirujte se u nás a za realizací se vydejte do svého obývacího pokoje. I když třeba zrovna není příliš velký, všichni jsme se tentokrát přesvědčili o tom, že rozhodně může být skvěle zařízený.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: housetohome.co.uk, zunetop.com

11.12.2014 12:59

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist