Víte, jak správně prát sportovní oblečení?

Z fitka přijdete celí zpocení, po běhu kolem domu jste zralí do sprchy a prádlo do pračky. Rychle ho ze sebe svléknete, abyste neprochladli, ale co dál? Na sušák nebo do pračky? Když do pračky, jak ho vyprat? Poradíme vám.

Jak se o sportovní prádlo starat, aby dlouho plnilo svůj účel?

Sportovní prádlo se šije ze speciálních funkčních materiálů, které tvoří mikropóry. Ty odvádí od pokožky pot a nesprávnou péčí se mohou zanést. Prádlo pak přestane plnit svou funkci. Vyvarujte se toho!

Štítky hned nestříhejte

Taky patříte k lidem, kteří když si koupí nové oblečení, hned mu ustříhnou cedulku? Vždyť strašně kouše. Tak co s ní?

Máte pravdu. Ale když ji ustříhnete a vyhodíte, ztratíte hodně cenné informace. Nebudete vědět, jak se o věc starat, na kolik ji prát, jestli může do sušičky, jak je to se žehličkou? Cedulku si tak aspoň schovejte. U funkčního prádla platí dvojnásob. Péče o něj je ještě o něco náročnější než u obyčejného prádla.

Jak často sportovní prádlo prát?

Záleží na materiálu. Odpověď na tuhle otázku tak není jednoznačná. Kousky z antibakteriálních tkanin nemusíte prát po každém nošení, oblečení z polyesteru bude do pračky putovat okamžitě.

Pozorně si přečtěte, z jakého materiálu oblečení je a jaká je doporučená údržba. Zohledněte i to, jestli daný kousek obléknete přímo na holé tělo, nebo pod ním ještě budete něco mít.

Jaký program a teplotu zvolit?

Pro sportovní prádlo se hodí program jemného praní s otáčkami odstředění na hodnotě 600-800. Ještě lepší je ždímat prádlo v ruce.

Náš tip: Nedisponuje vaše pračka speciálním programem na praní sportovních svršků?

Prozkoumejte to.

Teplotu praní nenastavujte na víc než 40°C. Funkční materiály jsou choulostivé a vysoké teploty praní netolerují.

Co prášek a aviváž?

Ačkoli je prádlo špinavé, propocené a zrovna nevoní, nesypte do prášky víc prášku, než je nutné. Pračka by ho totiž nezvládla vymáchat, na oblečení by zůstaly zbytky, a to mu ani trochu neprospěje. Sledujte i složení prášku. Neměl by obsahovat žádná bělidla a enzymy.

Náš tip: Poohlédněte se po speciálním prášku na sportovní oblečení.

Jak je to s aviváží? Tu na sportovní věci nedávejte nikdy. Neodváděly by pot, aviváž by narušila elasticitu vláken a možná by ty věci ani nevoněly.

Pro funkční materiály je správná péče základem. Mnozí z nás zničí jejich funkci už tím, že je dají na radiátor. Proč? Vždyť je to zbytečné. Dobře schnou. Držte se výše uvedených rad a ze sportovního oblečení se budete těšit hodně dlouho.

10.12.2019 11:03 | autor: Komerční prezentace
Více o tématu: péče o funkční prádlo

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist