Jen tak se trochu pohoupat….

Houpací sítě jsou spojené s idylickou představou příjemného spánku za lehkého pohupování. Chcete si houpací síť pořídit? Možná vám přijde, že na ní nic není, ale existuje několik faktorů, které je třeba před koupí houpací sítě zvážit. A proto, pokud chcete vědět, jaké, čtěte dále. Dozvíte se více o tomto kousku, ale také zjistíte, podle čeho houpací síť vybírat.

houpaci-site-jsou-skvelym-mistem-pro-relaxaci-1100x618.jpg Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com)

Houpací sítě jsou skvělým místem pro relaxaci

Houpací sítě – co to vlastně je?

Houpací sítě jsou vlastně smyčky vyrobené z tkaniny nebo síťovin, které jsou zajištěné a zavěšené na dvou pevných bodech jako třeba stromech nebo na volně stojících kovových stojanech se dvěma sloupky. Používají se pro volný čas a relaxaci. Často se staví na zahradě, berou se na dovolenou, kde se využívají jak v kempu, tak i na pláži.

Než koupíte houpací síť, je nutné zvážit:

Kam chcete houpací síť umístit?

Dříve, než houpací síť koupíte, se zamyslete, kam ji vlastně chcete pověsit, kolik místa pro ni máte. Houpací sítě totiž mohou být různě velké. Ty největší přesahují 4 m. Pokud chcete volně stojící houpací síť, ujistěte se, že je pod ní rovný povrch, na kterém může stát. Musí být rovná a nesmí se naklánět jedním směrem, protože to by mohlo být nebezpečné a nepohodlné. Houpací síť, která vyžaduje podporu, potřebuje tyče nebo dva stromy slušné velikosti, jež jsou od sebe vzdáleny asi 4-5 m. Zvažte také, zda místo má dostatek soukromí a jestli je ve stínu.

Z čeho je síť vyrobena?

Velmi důležitým faktorem, který rozhoduje o výběru, je materiál. Sítě jsou vyvedeny v různých stylech. Nejčastěji jsou vyrobeny z bavlny, lehkého nylonu, voděodolného polyesteru nebo plátna. Většina těchto sítí je pak možné prát v pračce nebo ručně. Houpací sítě, které jsou volně stojící, mají kovový rám s gumovou výstelkou na spodní straně.

Velikost houpací sítě

Houpací sítě jsou k dispozici od 2,5 m velikosti až po 4,5 m. Největší všeobecný zájem je však o ty 3m. Široké jsou pak 1,2 až 1,5 m. Obecný pravidlem pro výběr však je, že by měla být alespoň o 1 m delší, než je vaše výška. Houpací síť obvykle zvládne unést 180 kg. Dvojitá houpací síť je větší na šířku (obvykle měří až 1,8 m) a unese dokonce až 225 kg.

Funkce houpací sítě

Výběr rovněž ovlivní i různé funkce houpací sítě. U nich je nutné se nejprve zamyslet, k čemu síť bude sloužit. Plánujete ji mít primárně na výlety do hor či na pěší turistiku? Pak jistě budete chtít síť, která je ultralehká, vodotěsná a snadno přenositelná. Pokud chcete houpací síť na terase, měla by být i designovým kouskem. Houpací sítě do bytu pak obvykle potřebují stojan.

Jak často máte v plánu houpací síť používat

Frekvence používání také bezesporu výrazně ovlivní to, jakou houpací síť si nakonec vyberete. Pokud je síť využívána po celou část roku, rozhodně byste na ní neměli šetřit. Pak se vyplatí investice do kvalitnější houpací sítě, která je odolnější a která vám také vydrží po mnoho let.

Příslušenství houpací sítě

Většina příslušenství bude fungovat s jakoukoliv značkou houpací sítě, ale přece jen byste si měli zjistit o těchto doplňcích něco více.

  • Závěsný systém – čili karabiny a popruhy k zavěšení na strom. Ne u každé sítě je najdete. Často se prodávají samostatně. Měly by být široké alespoň 2 cm.
  • Podšívka obtékající kolem spodní části sítě vám zajistí ochranu před chladným vzduchem, když v ní budete spát. Bez ní by vám mohla být zima. Jednou možností ale také je, že do své sítě zasunete podložku na spaní. Samostatná podšívka je ale teplejší, protože visí venku, kde nestlačíte izolaci mezi sebou a houpací sítí.
  • Dešťová plachta – visí nad houpací sítí a chrání vás před deštěm.
  • Síť proti hmyzu vás pak ochrání před nepříjemnými komáry.

Výše uvedené doplňky k sítím patří k těm nejběžnějším. Některé je možné koupit i se sítí a jiné se k síti dokupují.

17.5.2023 12:39 | autor: Adriana Dosedělová | zdroj: hammockliving.co, hammockuniverse.com, patioliving.com, rei.com, sleepyhammock.co.uk, thespruce.com, wayfair.com, wedohammocks.co.uk

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist