Víte, jakou vodu pijete?

Nadcházející období léta představuje také vyšší nároky na dodržování pitného režimu. Standardem jsou dle postavy každého jednotlivce 2-3 litry vody denně. Zjistěte si proto, co vám to vlastně doma teče z kohoutku, stačí vám k tomu internet nebo telefon a třeba přijdete na to, že kupování balené vody je vlastně nesmysl.

108755-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Dodavatel vody do domácností, tedy většinou vodárenské společnosti, mají ze zákona povinnost sdělit svým zákazníkům invokace o kvalitě dodávaného produktu. Ve většině případů této povinnosti předcházejí uveřejňováním aktuálního stavu a kvality vody přímo na svých internetových stránkách. Tak je tomu např. v případě spol. Pražské vodovody a kanalizace.

Kvalitu vodovodem dodávané vody, stejně jako kvalitu vody balené, hlídají příslušné hygienické stanice.  Voda v petlahvích není více kvalitní, než ta z vodovodu.

TIP: zkuste si natočit do lahve vodu s kohoutku a nechte ji vychladit stejným způsobem, jako to děláte s balenou vodou. Pokud si kupujete vodu bez bublin, pak se největší pravděpodobností žádná rozdíl nepocítíte, přitom rozdíl v ceně je se pohybuje dle druhu a dodavatele někde kolem 500% (např. 1 kubický metr vody, tedy 1000 litrových lahví v Praze stojí necelých 29 Kč ).

Red.

30.6.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist