Víte, jaké jsou nejčastější chyby při zařizování ložnice? Možná je děláte i vy

Také patříte k těm, kteří si myslí, že zařizování bytu je hračka? Bytoví designéři by mohli vyprávět… Podívejte se, jaké jsou nejčastější chyby v českých interiérech a zda jste se jich nedopustili i vy.

12dvere_master_door_bile_lakovane_sklo_posuvne_foto_zdroj_jap_future-6-1100x618.jpg Celá galerie 17 Zdroj: J.A.P. Future

Jak umístit postel?

Nejčastější chybou bývá nevhodně umístěná postel. Buď nám „plave“ volně v prostoru, nebo je naopak nacpaná v rohu, což nám pak brání v tom, abychom si na ni mohli pohodlně sednout. Přitom je postel nejdůležitějším prvkem v ložnici, a proto byste její polohu měli předem a v klidu naplánovat.

Důležité je, abyste se k ní dostali z obou stran a aby její čelo bylo u stěny. Zároveň je však třeba se vyhnout umístění pod oknem, a to nejen kvůli světlu, které vám dopadá přímo do obličeje, ale i kvůli špatnému těsnění. Nechcete přece, aby při větrném počasí na vás celou noc nepříjemně táhlo.

Jak získat maximum úložného místa?

V ložnici bývá také často problém se skříněmi. Bez skříní se neobejdete, ale zároveň zabírají hodně místa. Bohužel je často postavíme na nejméně vhodné místo, nebo jsou zbytečně robustní, ale mají málo úložného prostoru.

Nejpraktičtější jsou holt skříně vestavné a ideálně s posuvnými dveřmi. Bývají totiž výrazně hlubší než skříně s dveřmi otočnými a přitom kolem nich nepotřebujete tolik prostoru.

U šatních skříní je vhodné si předem rozmyslet, jaký typ oblečení či dalších věcí v nich budete skladovat a jakým způsobem. Praktické je si dopředu připravit podrobný soupis skladovaných věcí, což vám pomůže vnitřní prostor skříně efektivněji naplánovat.

Bez textilu to nepůjde…

Občas se objevují různá doporučení, že záclony a závěsy, příp. koberce, jsou jen zbytečnými lapači prachu a že do ložnice nepatří. Opak je však pravdou. Tyto doplňky nejsou jen na ozdobu, ale zajišťují elegantním způsobem tolik důležitou regulaci světla a slunce. Ložnici navíc příjemně zútulňují a přispívají k dobré akustice, tedy i intimitě prostoru.

Takže pokud jste právě zjistili, že splňujete některý z nedostatků, pusťte se co nejdřív do stěhování. Vždyť přesunutí postele do správné pozice trvá chvíli a nic (kromě trochy té námahy) vás nestojí.

2.3.2022 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist