Víte, jaká je barva vaší aury? Musíte si ji pořídit domů!

Často si neuvědomujeme, jak zásadní roli hrají barvy v našich životech. Svěží zeleň prvních lístků v nás vyvolá radost stejně jako zářivé barvy letního záhonu. Podle oblečení lze vytušit naši momentální náladu. Barvy ovlivňují i to, jak nám bude chutnat – s červenou v jídelně podpoříte chuť k jídlu, dát ji do ložnice nás ale odsoudí k dlouhému usínání. A co sladit barvy v našem životě podle barvy naší aury? Jaká je ta vaše?

ruzova_westwing-1100x618.jpg Celá galerie 23 Zdroj: Westwing.cz

Možná budete překvapení, ale nemusí to být vaše nejoblíbenější barva. A možná to je důvod, proč se doma necítíte úplně komfortně a nemůžete přijít na to, čím to může být. Zkuste si ověřit podle data vašeho narození, jaká barva souzní s vaší aurou, a proveďte malou změnu, díky které se bude doma cítit jako v bavlnce.

Jaké barvy do interiéru vybrat, aby vše bylo v souladu s vaší aurou a vy jste mohli mít opravdu spokojený a poklidný život?

Zjistěte svoji barvu z data narození

Aura se skládá z mnoha barev, z nichž jedna je dominantní. Na tu byste se měli zaměřit. Poradí vám, jak naložit se životem. Číslo, podle kterého zjistíte barvu vaší aury, dostanete podobným způsobem jako životní číslo. Sečtěte tedy všechny cifry z data narození.

Příklad: Vaše datum narození je 24. 5. 1976

  • Sečtěte 2+4+5+1+9+7+6 = 44
  • Dále sečtěte cifry z výsledného čísla, dokud pro jednociferný výsledek: 4+4 = 8
  • Vaše číslo je 8 a vaše aura je růžová

Pozor, jsou dvě výjimky. Pokud po sečtení všech cifer z data narození dostanete výsledek 11 nebo 22, dále už nesčítejte. I tato čísla mají svůj význam a svoji auru.

Číslo 1 = Červená aura

Lidé s červenou barvou jsou ctižádostiví, cílevědomí a svobodomyslní. Jsou od přírody optimisté a dívají se na svět z té lepší stránky. Bývají dobrými vůdci, avšak jako slabá stránka se může projevit nervozita. Abyste se cítili jako ryba ve vodě, není potřeba malovat celý byt načerveno, velmi příjemně se budete cítit s červenými doplňky. Kuchyň jednoduše oživíte červeným ubrusem, mj. díky červené barvě v kuchyni si jídlo také intenzivněji vychutnáte. Obývací pokoj ozdobte červenými polštáři s květinovým motivem a peřiny si oblečte do červeného ložního prádla s orientálním motivem. Takové doplňky vás nebudou dráždit, ale naopak podtrhnou vaši osobnost.

Číslo 2 = Oranžová aura

Oranžová je barva emocí a zdraví. Pokud vás zdobí oranžová aura, jste společenský člověk, který je velmi rád mezi lidmi. Pozor ale, můžete mít sklony k lenivosti. Vašemu bydlení bude slušet obývací pokoj laděný do oranžových odstínů. Takto malovaná právě společenská místnost ve vašem bytě nebo domě podpoří příjemné chvíle strávené s rodinou a přáteli. Dominantou může být oranžová sedačka a jako doplňky oranžové dekorace, např. vázy a dekorační sušené květiny.

Číslo 3 = Žlutá aura

Žlutá aura vám dodává tvůrčí schopnosti a komunikativnost. Podporuje dobrou náladu, která vám neschází. Můžete mít ale sklony občas se na svět dívat zkresleně a ne úplně reálně. Žlutá vám bude prospívat v ložnici, při probuzení bude evokovat vycházející slunce, které nabíjí energií. Příjemná bude jemně žlutá výmalba nebo i dožluta laděný nábytek. „Barvy v ložnici by však měly být v jemnějších odstínech a ne příliš výrazné,“ doplňuje odborník na malování Stanislav Kralovanský z malířské firmy Malíři Natěrači CZ. Pokud pracujete občas i z domu nebo máte doma svoji místnost, kde rádi píšete, kreslíte nebo cokoliv vytváříte, právě zde se bude hodit žlutá. Kromě žluté stěny v kombinaci s bílou nebo i modrou si pořiďte drobnosti, jako jsou žlutý kelímek na propisky, žluté šanony nebo úložné krabice.

Číslo 4 = Zelená aura

Barva přírody vám nadělila velké srdce pro lidi i zvířata. Rádi se staráte o ostatní, vaříte a zvelebujete si své bydlení. Rádi pečujete o zahrádku, pokud bydlíte v bytě rozhodně si pořiďte alespoň bylinky. Máte léčivé schopnosti a pod vašima rukama se bude dařit čemukoliv. Vaši přátelé vás vnímají jako soucitné a vnímavé osoby. Přeneste si maximum přírody do svého bydlení. Fototapeta s motivem lesa je pro vás to pravé. Hodit se může do obývacího pokoje, ale i jako zadní stěna ke kuchyňské lince. Vybírejte si spíše přírodní barvy a materiály. Pořiďte si domů houpací síť a vytvořte si koutek jen pro sebe.

Číslo 5 = Modrá aura

Do vínku jste dostali talent k učitelství a rádi předáváte zkušenosti dále. Milujete cestování a celoživotně se řídíte „fair play“. Díky vašemu rozmanitému životu máte občas tendence nedokončit rozdělané úkoly. Potřebujete dostatečně relaxovat a během spánku maximálně uklidit tělo i duši. Modrá barva vám dodává energii, naplňuje vás pohled na moře nebo oblohu. Blankytná je nejvhodnější barvou do ložnice. Žádná jiná barva neumí tak zklidnit a navodit nerušený spánek. Obzvláště vám bude v ložnici prospívat. Radost vám udělají drobnosti, např. bílo modré dekorace, deky nebo doplňky v kuchyni.

Číslo 6 = Indigová aura

Jste ušlechtilá a starostlivá osoba. Záleží vám na tom, aby se ostatní kolem vás měli dobře. Tato aura z vás doslova vyzařuje a přitahujete k sobě jiné osoby jako magnet. Někdy děláte pro ostatní až příliš a berete na sebe jejich zodpovědnost. Podobně jako u lidí s blankytně modrou aurou, je i pro vás důležitý odpočinek. Ložnice laděná do modré pro vás bude nabíječkou energie a místem, kde si rozhodně odpočinete. Vy ale snesete modré více, dobře se vám bude spát v tmavě modrém povlečení. Rádi modrou i nosíte a zřejmě je nedílnou součástí vašeho šatníku. Pokud ne, pořiďte si několik nových modrých kousků, bude vám v nich moc dobře.

Číslo 7 = Fialová aura

Narodili jste se s obrovským darem velké intuice. Fialová je barvou duchovnosti a jasnovidectví. Jste velmi kreativní, umělecky založení, tvořiví. Váš mozek neodpočívá, neustále nad něčím přemýšlí. Zatímco ostatní za vámi rádi chodí pro radu a pomoc, vy si naopak nejraději pomůžete sami. Fialová barva pod názvem ultra fialová byla letos (2018) zvolena barvou roku. Pokud si s ní vyzdobíte interiér, bude vaše bydlení podle nejnovějších trendů. Fialová podporuje vynalézavost a vizionářské myšlení. „Opatrní s ní buďte ale v ložnici, pro spánek se příliš nehodí, vaše mysl v přítomnosti fialové nepřestává pracovat,“ varuje Stanislav Kralovanský z malířské firmy Malíři Natěrači CZ. Naopak do pracovny se vám bude hodit.

Číslo 8 = Růžová aura

Přestože růžová může budit dojem barvy pro princezny, opak je pravdou. Nositelé růžové aury jsou pracovití a cílevědomí. Jsou materialisticky založení, což často vede k finančnímu úspěchu a nezávislosti. Jsou ale něžní a péče o blízké je pro ně prioritou. Růžovou barvu můžete elegantně zapracovat do koupelen formou vzorovaných obkladů nebo dekorací, aniž by bydlení vypadalo jako čistě ženské. Do kuchyně bude pěkné jemně růžové prostírání a vázy s květinami. Starorůžová sluší vzdušným pohovkám nebo i tapetám s texturou či květinovým vzorem. Je to barva, která se jen tak neokouká a budete se v ní cítit příjemně.

Číslo 9 = Bronzová aura

Pokud je vaše aura bronzová, máte tendenci starat se o jiné a můžete zapomínat na sebe. Jste humánní a ochotně upřednostníte zájmy a potřeby jiných před svými. Lidé vás nejen za to milují, jste pozitivní člověk. Dejte si ale pozor na to, aby vaší starostlivosti jiní nezneužili. Tato barva se dá přirovnat k podzimu. Vaši osobnost podtrhne výrazný nábytek z tmavého dřeva a doplňky laděné do různých odstínů oranžové, hnědé, doplněné žlutou nebo vínovou. Pokud se zachumláte do deky nebo mezi polštáře, bude to ono. Nepodceňte osvětlení. Vyberte si spíše tlumené světlo, lampu v přírodních barvách a vyhněte se studenému světlu.

Číslo 11 = Stříbrná aura

Stříbrnou auru nosí ušlechtilí a čestní lidé, kteří byli obdarování velkou dávkou intuice. Jste důvěřiví, snílci a vizionáři. Vždy se snažíte v ostatních vidět to dobré. Máte tendenci se přepínat, proto byste se měli naučit relaxovat. Stříbrná je vhodná barva do koupelen, jídelen nebo kuchyní. Působí luxusně a cokoliv je stříbrné, je zdobné. V chodbě vám udělá radost velké zrcadlo s mohutným stříbrným rámem, dále v interiéru budou honosně působit stříbrné lustry. Máte kolem sebe rádi hezké věci, nebojte se jimi ve vašem bydlení obklopit.

Číslo 22 = Zlatá aura

Zlatá barva je výjimečná sama o sobě a takoví jsou i lidé se zlatou aurou. Úspěch je doprovází na každém kroku a mají výjimečné schopnosti. Máte vysoké cíle, které si ze zodpovědností s potěšením plníte. Tak jako je vám přirozené, že vás obklopuje úspěch, budete si hovět ve výjimečném prostředí. Své bydlení chcete mít do posledního detailu vyladěné. S čistým svědomím si pořizujte ty nejlepší kousky, zasloužíte si je a budou vám dělat radost. Silné a dominantní prvky v interiéru mohou být dlouhé závěsy, velký mohutný jídelní stůl, zlaté zábradlí, zlatá stěna v obývacím pokoji nebo obklad v koupelně. Pokud si vyhrajete s osvětlením, bude váš interiér dokonalý stejně jako vy.

10.10.2022 10:30 | autor: Z dostupných zdrojů vytvořila redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist