Vinylové podlahy vhodné do koupelny

Podlaha do koupelny bývala dlouhá léta poměrně velký oříšek a omezovala se prakticky na jediný materiál: dlažbu. Jenže ta zábla, klouzala a její údržba v perfektním hygienickém stavu byla poměrně náročná. V současné době už kompromisy dělat nemusíte, protože trendy v koupelnách určuje vinyl.

Voděodolný a protiskluzný materiál

Vinylová podlaha je velmi odolná proti oděru – nevadí jí kočičí ani psí drápky, dětské hry zahrnující nejrůznější otřesy a časté bouchání nebo kancelářská kolečková židle, na které se projíždíte kolem pracovního stolu sem a tam. Podlahovou krytinu nepoškodí samozřejmě ani žádný nábytek – například těžký keramický květináč nebo knihovna naplněná vaší oblíbenou četbou až po strop.

Mezi vinylovými podlahami najdete speciální řady určené do koupelen a kuchyní, tyto podlahy do vlhkých prostor jsou samozřejmě voděodolné, ještě více trvanlivé a také protiskluzné, což daný prostor nepochybně vyžaduje.

Důležité: Vinylová podlaha zároveň velmi dobře tlumí otřesy, což ocení rodiče starších dětí v dvoupatrovém domku nebo vaši sousedé v bytovém domě.

Moderní a trendy design

Současné vinylové podlahy jsou dostupné v široké škále nejrůznějších designů. Opravdu věrně imitují dřevo, kámen nebo dlažbu. Zároveň si můžete vybrat světlejší či tmavší odstín v rámci daného dekoru. Zatímco klasická dřevěná podlaha prostory často zbytečně ztmavovala, u vinylu stačí vybrat si světlejší odstín a hned váš prostor působí vzdušněji a dynamičtěji.

Snadná údržba a delší životnost

Vinylové podlahy se na rozdíl od dřevěných podlah velmi snadno udržují a navíc se dají bez problémů kombinovat s podlahovým vytápěním. Na rozdíl od dlažby se vinylová podlaha snadno čistí. Spáry v dlažbě jsou totiž dálnice pro bakterie a skvrny v nich bývají poměrně těžko odstranitelné. Vinylovou podlahu stačí zamést, vysát nebo vytřít mopem. Důležité je používat vhodné čisticí prostředky, které z podlahy neudělají kluziště, ale naopak ji spolehlivě vyčistí a prodlouží její životnost.

Adekvátní cena vinylové podlahy

Při výběru konkrétní značky vinylové podlahy se určitě vyplatí nehledět na každou korunu, ale investovat do kvalitní podlahové krytiny, která vám vydrží delší dobu. Ve srovnání s ostatními podlahovými krytinami je vinyl spíše levnější záležitostí, ovšem mezi jednotlivými značkami vinylových podlah se cenové rozdíly mohou pohybovat i o 600 Kč/m2. Při výběru se nedívejte jenom na cenu, ale také na delší záruční dobu. Nabízí-li dodavatel či výrobce desetiletou záruku, potom je zřejmé, že svým podlahám věří, a vy máte jistotu, že vám dlouho vydrží. Cena levné podlahy se může naopak násobně navýšit v případě, kdy ji budete muset kvůli nízké životnosti vyměnit už po pár letech.

Hřejivé teplo koupelny

„Výběr podlahy do koupelny se dnes rozhodně nemusí redukovat na studenou dlažbu. Teplo a luxus dovede skvěle navodit vinylová podlaha. Pokud chcete dosáhnout opravdu příjemné atmosféry, zvolte dřevěný dekor. Klíčové je dbát především na kvalitní pokládku podlahy a omezit vlhkosti přístup pod samotný materiál. Zkušený podlahář dovede izolovat obvod podlahy vhodným silikonovým tmelem, proto je určitě lepší svěřit pokládku podlahy odborníkům. Vybrat si šikovného řemeslníka totiž není vůbec jednoduché a neodborná pokládka může prémiový materiál i znehodnotit.

Jednička do koupelny

Ideální volbou do koupelny jsou vinylové podlahy HydroCork značky Amorim. Vyznačují se tloušťkou 6 mm a HydroCork deskou, která je vysoce odolná vůči vodě. Nevadí jí vlhkost ani vylité tekutiny a v případě postříkání se nijak nekroutí a nenabobtná. Podlaha HydroCork je primárně určena do koupelen, kuchyní a vstupních hal. Materiál je pružný, ohebný a dobře stlačitelný, podlaha je tedy pro každodenní chození velmi příjemná. Výrobce navíc garantuje extra otěruvzdornost. Podlahová krytina HydroCork se doporučuje pro celoplošné lepení.

Vinylovou podlahu HydroCork si můžete prohlédnout ve Světě podlah společnosti Supellex v Praze v Centru bydlení a designu Křižíkova, v Brně v Centru bydlení a designu Kaštanová a v Ostravě v showroomu společnosti Supellex.

www.svetpodlah.cz

25.11.2019 11:08 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist