Vintage dřevěné kuchyňské ostrůvky jsou prostě kouzelné

Vintage styl je v interiérech stále velice populární a největší popularitě se těší vintage kuchyně, které působí velmi stylově. Obvykle ani nemůžeme vytvořit celý interiér ve vintage stylu, a tak se soustředíme na jednu místnost. Tou místností bývá nejčastěji právě kuchyň.

Další možností je pořídit si do své kuchyně jen něco, co jí dodá kouzlo vintage stylu, a tím může být například půvabný kuchyňský ostrůvek. Takový výrazný prvek ve středu vaší kuchyně jí může dodat rovněž patřičné kouzlo. Může to být jak rustikální, tak vintage prvek ve vaší kuchyni.

Kuchyňské linky: inspirativní fotogalerie


Kuchyňské ostrůvky
laděné v tomto stylu mohou být různých tvarů, velikostí, proporčně různě řešené. Mohou to být doslova archaické předměty anebo nové záležitosti vyvedené v duchu historických předmětů.

Setkat se s takovými kousky můžete ve starých stylových hospůdkách, v barech, mohou tam stejně dobře sloužit jako ve vaší kuchyni k ukládání jídla, nápojů a lze z nich vytvořit i jistý druh spižírny. Zkrátka bude záležet jen na vás, jak takový kousek nábytku v historizujícím stylu ve vaší kuchyni využijete.

Některé kuchyňské ostrůvky mají vzhled komody, jiné, vypadají jako vyřazený stolek na nářadí, další jako řeznický stůl, některé jako starý skládací dřevěný stolekz chalupy po babičce. Možností je mnoho.

Dřevo v interiéru: inspirativní fotogalerie

Nechejte se inspirovat nejen naší doprovodnou fotogalerií u článku, ale také dalšími texty na téma vintage styl, se kterými jste se již na našich stránkách setkali, například v článku: „Kredence patří neodmyslitelně k vintage stylu“ nebo „Staré dobré časy – to je vintage“.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com, designshuffle.com

5.11.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist