Villa Vojanka: Moderní terasový dům v pražských Košířích

Majitelé původní pražské vilky, které byla situována do příkré stráně, se před více než pěti lety rozhodli pro razantní změnu svého bydlení. Starý dům nechali strhnout a na jeho místě nechali postavit zcela nový. V poměrně nedobře dostupném terénu se jim s pomocí architektům ze studia Hnilička Císler Architekti podařilo vytvořit jedinečný moderní dům hned se čtyřmi byty a několika terasami.

110851-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Poklidný ráj téměř v centru hlavního města
Pražské Košíře se nachází nedaleko městského centra a zároveň se nachází v klidnější lokalitě, takže svým obyvatelům poskytují tišší prostředí a dobrou dostupnost parků a další zeleně v okolí. Jedná se tedy o velmi žádané a strategické místo i pro rodiny s dětmi, které si chtějí dopřávat všech výhod velkoměsta i luxusu bydlení na klidném místě s dostatečným soukromím a s krásným výhledem. A právě zde stojí terasový dům nazvaný Villa Vojanka.

Terasovitý dům ve stráni
Původní vilka byla na žádost jejích majitelů nahrazena krásným architektonickým dílkem. Nový dům je zcela včleněn do prudkého svahu. Terén ovšem ovlivnil i celý vzhled domu, neboť právě on mu předurčil jeho stupňovitý charakter. Terasovité uspořádání umožnilo architektům přidělit každému z bytů střešní zahrádku. Tři spodní byty mají terasy orientované na východ a na jih, horní mezonetový byt, v němž žijí majitelé původní vilky, má terasu orientovanou na východ a na západ a také k němu náleží soukromá zahrada.

Z jednoho domu tři byty a dům?
Majitelé původní vilky si ponechali pouze vrchní byt, zbylé tři, které jim z velké části pokryly náklady vynaložené na stavbu, prodali. Horní byt přitom více než klasický byt připomíná dvoupatrový dům a svým majitelům nabízí veškeré potřebné pohodlí a soukromí. K domu pak náleží také garáž určená pro osm automobilů, společná vstupní halavýtah, jímž se přímo vstupuje do jednotlivých bytů. Vnitřní schodiště by zabralo mnoho cenného prostoru, proto je vyvedeno ven. Každý z bytů má velká francouzská okna, jimiž jsou propojeny vnitřní obytné prostory s venkovními terasami, které poskytují nádherný výhled.

Terasový dům Villa Vojanka získal mnoho ocenění
Tento netradiční dům z dílny hcA byl pro svou originalitu ohodnocen hned několika cenami včetně Národní ceny za architekturu a ceny Grand Prix za rok 2008. Zastavěná plocha čítá 431,3 m² a dům vystoupal až do šesti podlaží. Největší byt, který patří majitelům původního domu, má přitom i největší užitnou plochu, celých 265 m², což je o téměř polovinu více než měli k dispozici v původní vile.

Velká fotogalerie moderních interiérů

Čtěte také:

Kingdom Tower: nová nejvyšší budova světa bude měřit přes kilometr

Neobvyklé bydlení: Rozevlátá budova On the Flight Of Birds/ Při letu ptáků

Capital Gate je novou nejšikmější budovou na světě!

Klára Beščecová
Foto: Home-and-decor.info, Homedit.com, Archdaily.com

29.8.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist