Vila nad Brnem, kde nepotřebují obrazy. Nejlepší pohled je z oken

Svažitý stavební pozemek může být problém nebo výhra, záleží jen na vás, jak pojmete stavbu. Když umístíte dům v horní části, která nabízí nádherné výhledy do okolí, půjde jednoznačně o druhou variantu. Jako v případě brněnské vily, ve které se díky takovému řešení doslova každé okno stalo obrazem úchvatných panoramat Brna a svrateckého údolí.

16_1014-hdr-1100x618.jpg Celá galerie 29 Zdroj: Fandament Architects

Symbióza stavby a přilehlého okolí se staly alfou a omegou projektu moderní vily v Brně. Architekti Fandament Architects navrhli jednoduchý moderní dům, který se nad okolní zástavbu nijak nevyvyšuje, ale doplňuje ji a pro obyvatele splní všechny jejich stávající i budoucí nároky. Hlavním motivem domu na jižním svahu obdélníkového pozemku se staly právě neopakovatelné průhledy okny ze všech hlavních obytných místností, dokonce i z koupelny.

Pozemek architekti rozdělili na čtyři části – vstupní nádvoří, dům, terasu a zahradu. Navržená třípodlažní vila je osazena v horní polovině pozemku tak, že vjezd, parkování, vstupní a zároveň hlavní společenské patro jsou přístupné z úrovně ulice. Pohledově je dům zřetelně barevně oddělen na vstupní a společenskou část vyznačené tmavou barvou a klidovou zónu v horním podlaží, kterou charakterizuje bílá omítka.

Spodní část domu věnovaná wellness a odpočinku je zapuštěna pod terénem a nachází se pod vstupním patrem. Směrem do zahrady navazuje na prostornou terasou s venkovním bazénem. Ve svahu pod bazénem je situovaná zahrada s tradičním vinohradem a venkovním posezením.

Dominantním prvkem interiéru domu se stala hala s monolitickým točitým schodištěm, které tvoří vertikální komunikační osu domu a vnitřek domu prosvětluje díky své západní prosklené stěně. Hlavnímu obytnému prostoru, jehož součástí je jídelna s návazností na kuchyni a převýšený obývací pokoj, dominuje travertinem obložený krb. Okno obývacího pokoje táhnoucí se od podlahy ke stropu lemuje lodžie napojená na venkovní terasu monumentálním terénním schodištěm.

Interiér si přál investor pojmout v moderním minimalistickém duchu s omezeným počtem barev a materiálů. Převládají v něm odstíny bílé a tmavě šedé barvy, k nimž tvoří doplňující akcent travertinový obklad krbu a koupelen.

Foto: Jakub Holas

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist