Video recept na kapří hranolky

Zkuste se na chvíli zastavit a připravit si něco dobrého k jídlu. Můžete vyzkoušet třeba právě rybu, která v Česku tradičně zdobila jídelní stoly. Zkuste např. kapří hranolky. I tento recept je jednoduchý a přitom velmi efektní. Sledujte video!

Kapří hranolky nejsou hranolky

Gastronomie je nedílnou součástí kultury a v přeneseném slova smyslu by se jistě dalo říct: „ukaž mi co ( a jak)  jíš a já ti řeknu, jaký člověk jsi“. Po sametové revoluci se v Česku drtivá většina lidí vrhla na v prvé řadě levné potraviny, jejichž kvalita je více než pochybná. Je smutným faktem, že např. v měkkých salámech je méně masa, než v psích konzervách a že kdysi vyhlášené Vídeňské párky jsou stejně tak pouhou ztuženou kaší plnou koření a mouky. Ale není nutné zoufat nebo nadávat. V obchodech je přesně to, co tam chceme mít. Kdybychom takové zboží nekupovali, tak by nám ho po nějaké době přestali obchodníci nabízet a zkusili by Čechy oslovit např. kvalitou, tedy jazykem, kterým se již dávno mluví např. v Německu a příkladně pak ve Francii či Itálii.

Jednohubky a chuťovky – inspirativní fotogalerie

Znáte recept na kapří hranolky?

Rybí pokrmy mohou být vítanou změnou a je to i otázka tradice. Proč máme konzumovat globalizované pokrmy, když máme výjimečnou rybníkářkou tradici starou stovky let? Ryba je sice relativně pracná, tedy ve srovnání s potravinami typu „vybal a sněz“, rybu nejde strčit jako hranolky do fritézy a pak sníst s kečupem u televize. Když si ale dáte trochu práce, tak získáte během půl hodiny zajímavý pokrm a zjistíte, že čas u stolu není zbytečně stráveným časem a že společná večeře má v sobě něco víc, než jen samotný příjem potravy.

Stačí sledovat video, dobrou chuť !  

Kapří hranolky jsou originální specialitou třeboňských restaurací Šupina a Šupinka a jsou chráněny ochrannou známkou č. 306594 „Kapří hranolky“.

Další recept nejen na kapří hranolky ve článku

Video recept na kapří bifteky !

Další recepty

Obložené mísy – inspirativní fotogalerie

15.12.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist