Video recept na „dokonalý“ steak od šéfkuchaře hotelu Hilton

Steak je v současné době jakým si zaklínadlem vybraných i jiných restaurací. Steaky na různé způsoby jsou nabízeny za co možná nejnižší ceny a hosté jsou tak lákáni na kulinářský zážitek. Steak ale není jen kusem grilovaného, smaženého nebo jinak upraveného masa a ne každý „steak“ je opravdu „steak“. Některé variace a pokusy hostinců jsou v tomto smyslu skutečně odstrašujícím případem. Zkuste si připravit skutečný „steak“ podle receptu šéfkuchaře hotelu Hilton. Stačí sledovat video.

127678-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Tak, jako v jakémkoliv jiném případě, i zde je nutné klást velký důraz na kvalitu surovin, které se k přípravě pokrmu budou používat. Jak stojí již v úvodu článku, ne každý, byť šťavnatě vypadající a silný plátek libového masa, je vhodný pro přípravu steaku. Pokud by bylo možné na způsob uměleckého díla autorizovat jednotlivé pokrmy, pak by řada pizzerií musela své jídelní lístky s „pizzou“ přepsat a nabízet „slané buchty s kečupem a sýrem“ a tedy nikoliv „pizzu“ a mnohé restaurace by pak stejně tak byly nucené upravit menu plné „steaků“ do podoby nabídky „kusu masa na grilu“. Zkuste to jinak, stačí sledovat video recept.

Je až zarážející, co všechno si český návštěvník pohostinských zařízení nechá takzvaně líbit. Ale možná není tuzemský host obětí místních kuchařů, ale naopak je tím, kdo svou poptávkou po nekvalitě a svým důrazem na kvantitu vytváří stejně tak nekvalitní nabídku.

Aranžmá jídla na talíři – velká inspirativní fotogalerie

Steak je pokrmem, u kterého je v první i druhé řadě rozhodující chuť masa. Příloha je druhotná a má chuťové harmonice masa obohatit a osvěžit. Nemělo by se tedy stát, že talíř je z menší části zaplněný masem podivného původu a zbytek je přeplněný zeleninou všeho druhu. Připravte si steak doma, podívejte se na video recept pod článkem.

A víno?

Tradičně se ke steaku pije víno červené, podobně jako ke každému jinému „těžkému“ a tmavému masu. Některé steaky je sice možné doplnit silným, tělnatým starším bílým vínem, ale náš dnešní recept patří k těm, díky kterým lze připravit klasický steak a ten si vyžádá víno červenél. Volte víno s mírným množstvím tříslovin a tedy i lehkou trpkostí, pokud možno zasazené v jinak mohutnější plné ovocné chuti. Zkuste např. Cabernet Sauvignon nebo Merlot, např. přímo Cabernet Sauvignon, 2008 nebo Merlot, 2008  od tuzemského výrobce „Nové vinařsvtí“. V obou případech získáte slušné víno do 200Kč.

Další video recept ve článku Videorecept na špagety con pesto

 

Red.

Foto zkouknito.cz 

Další recepty

Dorty – inspirativní fotogalerie

29.3.2010 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist