Probouzení rostlin po zimě

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Nejlepší a nejspolehlivější rady jsou vždy od našich babiček. Poradíme vám, jak ze zimního spánku probudit palmy, citrusy, ale například i takové draceny, které nemají rády mráz. Subtropické rostliny probouzíme ze zimního spánku koncem února. V případě, že jsou v tomto období mínusové teploty rostlinám to nevadí, nevadí ani nárazový mráz. Subtropické rostliny probouzíme ze zimního spánku především světelem, tedy umístěním na dobře osvětlené stanoviště a slunečním teplem. Se zálivkou moc nespěcháme, jelikož rostliny nejsou přes zimu zvyklé na vydatnější přísun vody.

Publikováno: 8.4.2018, Autor: Vychytávky Ládi Hrušky 2018 (6)

Mohlo by vás dále zajímat

Pěstování květiny Křín

Pěstování květiny Křín

Víte, že nejkrásnější chvíle v lese jsou při východu slunce?

Nejkrásnější chvíle jsou při východu slunce, a platí to i pro les. V tuto dobu se střetávají dva světy, paprsky se opírají o ranní rosu a lesem se line příjemná vůně živé přírody.

Subtropické netradiční ovoce

Představíme vám kromě subtropické rostliny lokvát také aka selovianu. Dozvíte se jak si rostliny vypěstovat a jak o ně pečovat

Nesmrtelné bromélie

Bromélie jsou velmi zajímavé rostliny. Dozvíte se nejen, že rostou v půdě, nebo epifyticky, ale také co se v rostlině děje, pokud začne mateční rostlina odumírat.

Zazimování subtropických rostlin

O tom, jak zazimovat subtropické rostliny a keře.

Paludárium

Pokud chcete chovat zvířata, kterým ale potřebujete zajistit jak vodní, tak suchozemskou část, pořiďte si paludárium. Prozradíme, jak fungují a na co se rozlišují, jaké živočichy můžete v paludáriu chovat a jak ho vybavit a udržovat.