Víceúčelové domácí prádelny

V dnešním článku se přesvědčíte, že pračky a sušičky nemusí být nutně pouze součástí kuchyní a koupelen, ale že mohou nerušeně pracovat společně s vámi například v malé dílničce, šicím koutku anebo jinde, kde jste si zřídili klidnou domácí pracovnu mimo centrum dění ve vašem domě.

Jak to mají v cizině

Nahlédneme-li pod pokličku zahraničních domácností, zjistíme nejen to, že většina z nich má na praní vyčleněnou ve svém domě speciální místnost, ale také to, že mají pračku a sušičku zvlášť, nikoli v kombinovaném provedení. Pojďme tedy společně zjistit, proč tomu tak je.

Praní je záležitost na delší dobu

Speciálně vyčleněné místnosti na praní jsou ideální hned z několika důvodů. Praní je záležitost, která nějakou chvíli trvá a to zvlášť, pokud máte početnou rodinu a její součástí je třeba ještě i váš čtyřnohý kamarád. Pere se často a vydatně. V mnoha případech takové domácí prádelny slouží i jako domácí pracovny. Oprané a usušené prádlo je potřeba někde pohodlně vyžehlit, poskládat a k tomu všemu tu jsou domácí víceúčelové prádelny. Pokud si navíc myslíte, že množství času trávené při praní je třeba dále ještě nějakým způsobem využít, je pro to ideální právě multifunkční prádelna.

Různé způsoby využití prádelny

Pečlivě navržený prostor víceúčelové prádelny může fungovat například jako domácí kancelář, dětský koutek, sprchový kout a bydlení pro vašeho psího miláčka, který každý den přijde urousaný z vycházky a je zapotřebí ho osprchovat či umýt, než se odvážíte ho pustit přímo do bytu. V případě, že vaše prádelna je umístěna ve sklepních prostorách nebo poblíž garáže, dává tím tento prostor možnost daleko více a v klidu se soustředit na práci, je totiž menší pravděpodobnost, že zde budete někým dalším rušeni. Vše, co zde budete potřebovat je menší stůl, židle a skříňka k odkládání kancelářských potřeb a souborů a samozřejmě připojení k internetu. Nezanedbejte ovšem možnost využít umělé osvětlení zároveň s přirozeným světlem, to je důležité pro to, abyste si příliš při práci nenamáhali oči. Další způsob využití prádelny může být umístění lednice mrazáku, které by vám v bytě zabíraly zbytečně mnoho prostoru.

Prostor zábavy a kreativity

Přiznejme si, že čas od času se v každém z nás objeví touha vytvořit něco pěkného vlastníma rukama. Některé DIY projekty jsou k tomu přímo předurčené, a tak se pouštíme do šití, balení, výroby, do nejrůznějších konstrukcí a do výtvarných činností a ke všem těmto záležitostem potřebujeme prostor, místo, kde můžeme takovéto kousky realizovat. Multifunkční prádelna vám takový prostor může spolehlivě poskytnout.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: decoist.com

30.12.2014 12:59

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist