Více světla a barev

Přirozené denní světlo, stejně jako počet slunečních dní zcela zásadně ovlivňuje naše vnímání a psychickou pohodu. Všimněte si, jak si lidé na jihu Evropy tzv. umějí užít života. Proč také ne, vždyť mají polovinu roku léto a o zbytek se dělí jaro a mírný melancholický podzim. Nicméně, pro osvěžení vašeho bydlení je možné poradit např. změnu barev stěn atd., ale jde to i jednodušeji.

125235-1100x618.jpg Celá galerie 3 Zdroj: archiv redakce

Zde je jeden z postupů, který byl mnohokrát osvědčen v praxi a tzv. obstál:

1. odstraňte všechny věci z okenních parapetů tak, aby do bytu šlo co možná nejvíce světla.

2. pokud to jde, zredukujte počet poliček, které případně visí na vašich stěnách. Zkuste alespoň jednu stěnu uvolnit tak, aby byla co možná nejméně zaplněná, zastavěná nábytkem, zkrátka aby byla pokud možno prázdná.

Velká fotogalerie moderního osvětlení

3. kupte si váleček a plechovku s barvou a stěnu vymalujte na barvu, které je v dané místnosti nejvíce. Ale pozor, pokud shledáte, že v místnosti je nejvíce hnědé, protože máte hodně hnědého nábytku a koberec je také hnědý, pak to neznamená, že natřete tuto jednu stěnu na stejnou hnědou. K nátěru steny použijte její světlý odstín, tedy pokud mluvíme o hnědé, pak její hezkým světlým odstínem je např. bílá káva.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie světel

Vymalování stěny není nic těžkého, i s přípravou to máte za dopoledne hotové. Na stěnu pak zavěste obraz, fotografii nebo plakát, zkrátka něco, co se vám líbí a co vám dělá dobře. Můžete zkusit např. klasický interiérový plakát tak, jak jsme o něm psali v tomto článku.

Další možností je použití tradiční papírové obrazovétapety. Pravdou zůstává, že většina nabídky těchto dekorativních úprav stěn je na hranici kýče, ale vybrat se rozhodně dá. Případně, pokud jste kreativní a ovládáte fotoaparát, pak si zkuste vyfotit nějaký snímek a v copy centru, kde mají velkoformátovou tiskárnu, vám jej zvětší do velikosti třeba 2 x 2 metry.

Karel Holý
Foto Wallwear a archiv redakce

30.4.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist