Vestavěná kuchyň jako jeden celek

Moderního designu, jehož hlavní dominantou jsou čisté linie a velmi ucelený koncept uspořádání jednotlivých zařizovacích předmětů a nábytku, lze dosáhnout velmi snadno pomocí vestavěných spotřebičů. Díky těmto „ukrytým“ implementacím můžete mít ultra-moderní a nadčasovou kuchyň s dokonale jednotným designem.

122107-1100x618.jpg Celá galerie 29 Zdroj: archiv redakce

Jistě, toto řešení je o něco nákladnější, než modulární sestavení klasického konceptu kuchyně. Avšak jistě je mnoho lidí v takové finanční situaci, že si zkrátka nemohou dovolit designové kuchyně, vyrobené na zakázku, které jakoby navrhovali tvůrci populárních scifi filmů. Následující řešení kuchyně, sestavené výhradně z vestavěných modulů je ideální právě pro tuto skupinu designových nadšenců, jelikož se jednotlivé modulydají pořídit za lidské ceny, jejich instalaci mnohdy zvládne každý sám (popřípadě to může stát minimální doplatek u společnosti, která vám modul dodá) a ve výsledku máte to co jste chtěli, jen o pár set tisíc laciněji.

Kuchyňské linky: inspirativní fotogalerie

Základem všeho je, rozložit si kuchyň do jednotlivých sekvencí a určit si, kde je potřeba se zaměřit na to, zda je nezbytné řešit integraci daného kusu nábytku či spotřebiče, anebo zda je design a tvar toho daného prvku takový, že jeho integrace nebude nutná. Například větší spotřebiče jako je elektrická trouba, varné desky, myčky nádobí apod. jsou zpravidla vyráběny ve velmi jednoduchém a elegantním provedení, kde v případě, že daný spotřebič nepoužíváte, netušíte, že tam vůbec je (tedy za předpokladu, že je sladěn s okolními prvky kuchyňské linkybarevně).

Dále jsou zde trochu složitější prvky vybavení kuchyní. Třeba taková mikrovlnná trouba je zpravidla opatřena tlačítky, dvířky s madlem, otočným časovačem apod. To jen tak neskryjete. Nicméně pakliže nepovažujete za nutnost, zapasovat mikrovlnku do nějakého nezvyklého umístění v kuchyňské lince, postačí vám na ni klasická nástěnná výklopná skříňka.

Samostatnou kategorií jsou odsavače par. Pakliže si dáte skutečně záležet na tom, aby vaše kuchyň pozbývala všech úchytů, zákrutů, prohlubní apod. a držela se jednotné linie, radíme, abyste se při výběru digestoře zaměřili spíš na komínové tubusy z nerezu, ozdobené maximálně tak skleněným klenutím. Zkrátka vyberte tak jednoduchý vzhled, jaký jen najdete ve vámi cenově přijatelném rozmezí (samozřejmě s přihlédnutím k požadovanému výkonu).

Pokud nad vybíráním jednotlivých modulů strávíte trochu více času, tak se vám jistě podaří vytvořit si kuchyň, která bude působit jako dokonalý celek. Pokud by se stalo, že budete mít vybrané zařizovací kuchyňské předměty a spotřebiče, které k sobě tvarově a velikostně dokonale sedí, ale liší se barvou, nezapomínejte, že to může vyřešit klasická odolná barva a svrchní lak anebo voděodolná samolepící tapeta.

Lucie Sýkorová

Foto: hometrendesign.com, furniture.trendzona.com, wedigsearches.com, kitchenedit.com, home-designing.com, timticks.com, durban.olx.co.za, 3dkitchens.com.au, trenarch.com, gokitchenideas.com, homedit.com

13.11.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist