Venušiny kuličky: Činky na posílení pánevního dna

Také jste si mysleli, že venušiny kuličky jsou jen na hraní? Sexy hračka pro slečny, které se rády vzrušují? Já si to myslela taky až do chvíle, kdy jsem absolvovala kurz „Tajemství ženského pánevního dna pohledem západu i východu“. Tam jsem se dověděla, že venušiny kuličky jsou vlastně činky, které v sobě držíte pomocí poševního svalstva a svalů pánevního dna.

Podle lektorek z kurzu jsou dva druhy venušiných kuliček: dobré a špatné. Ty dobré jsou spojeny provázkem, lankem, ničím pevným, aby mohly vibrovat, což by měla být jejich hlavní funkce. Vibrace rozkmitají vaši pochvu, ve které jsou kuličky zasazené. Právě ty vibrace nám nejen dělají dobře, ale zároveň nás to víc nutí kuličky uvnitř držet a nenechat je vyklouznout ven. Tím přirozeně posilujeme pánevní dno.

Nejsou kuličky jako kuličky

Druhou skupinou venušiných kuliček jsou ty nevhodné. Na pevno spojené k sobě, dvě kuličky a spoj v jednom kuse. Takové prodávají třeba v drogeriích DM, jsou sice levnější (asi 500 korun), ale podle odbornic z kurzu nefungují správně. Je to jako se vším, ani tady se nevyplatí šetřit.

Dbejte na to, abyste si pořídily kuličky z nezávadných materiálů, jinak si koledujete o infekci. Z hygienického hlediska možná mohou ty správné kuličky spojené nití vypadat neomyvatelně, ale sebelíp umyté kuličky, které správně nevibrují, udělají jen polovinu práce.

Jak venušiny kuličky fungují

Existují i nevibrující kuličky, ale nejlepší jsou ty, co vibrují. Ve velké kuličce je dutina, ve které je menší kulička z těžšího materiálu. Jak se pohybujete, menší kulička rotuje uvnitř větší. To příjemně stimuluje vagínu, čím víc se pohybujete vy, tím víc se pohybují i kuličky. Díky dlouhodobé stimulaci se zpevňuje svalstvo pánevního dna a vnitřní části vagíny. Tím se mimo jiné dá předcházet i inkontinenci. A hlavně – zpevněné pánevní dno přináší i kvalitnější sex!

Velikost S, M, L

Každá žena je jiná, každá vagína jinak velká, a proto jsou i venušiny kuličky v nejrůznějších velikostech i vahách. Nejsou pojmenované S, M, L jako trička nebo šaty, ale je z čeho vybírat. Pokud vám nejmenší velikost vypadává, potřebujete ještě posilovat a začít u větších. Pak můžete pořídit i kuličky těžší, aby si svalstvo zapojilo ještě víc.

Existují i jednokuličky vhodné pro začátečnice. Dají se koupit sety s nejrůznějšími velikostmi i váhami. Každý výrobce má jiný obal, do kterého si kuličky můžete dát třeba cestou z tělocvičny po cvičení. Vždy ale myslete na to, že pokud je strčíte dovnitř, musíte mít za čas možnost někde je i vyndat ven a pořádně umýt.

Jak venušiny kuličky používat?

Kuličky by se prý měly nosit alespoň 30 minut denně, nejlépe při chůzi, cvičení nebo jiných aktivních činnostech. Mít je zavedené, když sedíte u počítače, nemá smysl. Zpevněné svalstvo pánevního dna oceníte nejen vy, ale i váš partner.

České iPhoney do vagíny

Češka Anna Marešová vyrábí venušiny kuličky i vibrátory a sbírá jedno ocenění za druhým. Nejen od spokojených zákaznic, ale i od porot designérských soutěží. Poslední cenu RED DOT dostala za design, vývoj i výrobu vibrátoru Whoop.de.doo.

Jako diplomovou práci dělala sadu erotických pomůcek. Venušiny kuličky, vibrátor a vibrační vajíčka. Dostala Národní cenu za studentský design. Své vyloženě české výrobky prodává u nás i do zahraničí. Třeba její vibrátory jsou tak jednoduché, že je můžete používat i ve tmě, ovládání se inspirovalo Braillovým písmem. Vše dělá hodně poctivě a z nezávadných materiálů, něco jako iPhoney do vagíny.

České skleněnky ve venušiných kuličkách

Marešová vyrábí venušiny kuličky ve dvou provedeních. V jedněch jsou české skleněnky a v druhých ocelové kuličky. Ty lehčí jsou dobré pro ženy těsně po porodu, ty těžší pro ženy s již posílenějším pánevním dnem.

Dříve prý erotické pomůcky ženám kupovali hlavně muži, dnes už je to 50/50. Ženy je kupují i kamarádkám jako dárek. Chlapi chodí do posilovny, dámy si mohou svoje činky nosit stále s sebou. Tedy vlastně v sobě.

Text: Alice Kavková
Foto: whoopdedoo.cz, shutterstock.com, Alice Kavková

17.6.2016 9:50

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist