Venkovská usedlost za 34 miliónů? Podívejte se

Komfortní bydlení na venkově se stává jedním z nejvýraznějších trendů současnosti. Kromě odvahy odejít z města je ale potřeba také dostatečně velké finanční zázemí, jenž umožní podobný sen zrealizovat. Pojďte na návštěvu do jednoho takového rodinného sídla, kde se kromě luxusního vybavení domu nabízí i rozlehlá zahrada, bazén a pak už jen okolní lesy a louky. Pravdou ale také je, že venkovská usedlost, která je nyní k dispozici za 1,8 mil USD, se nachází na jihovýchodě USA ve státě Alabama v sousedství města Lincoln.

V původním jazyce indiánů se území, jenž v současnosti nese název Alabama, říkalo Alibamu, tedy „dar života“. Dodnes je Alabama hustě pokrytá lesy a úrodnou obdělávanou půdou. V těsné blízkosti velkých měst je díky tomu možné najít takřka panenskou přírodu, kde se sen o komfortním a tichém bydlení v přírodě dá zrealizovat v takřka ideální podobě. Široko daleko jen lesy, louky a pole. A také příjezdová cesta, po níž lze za půl hodiny dojet do Lincolnu. Jinak je tu klid a vůně lesa.

Venkovská usedlost a idylické bydlení

Idylické bydlení, venkovská usedlost a nebo zkrátka „farma“, jak říkají Američané, stojí na pozemku o velikosti 73 akrů (bezmála 300 000 m2). Kromě velkého množství pokojů, salónů a jídelen nabízí také čtyři ložnice a tím pádem rovněž čtyři koupelny. V domě nejmeme i knihovnu a zimní zahradu. Můžete také využít velký venkovní bazén, projet se na koni a nebo si zarybařit v jednom ze dvou chovných jezírek.

Dům je postaven v tradičním stylu, jenž vzdáleně připomíná viktoriánskou architekturu 19.století a tomu také odpovídá řešení interiéru. Mísí se zde klasické a tradiční vybavení s vybavením rustikálním. Seriózní kožený nábytek a nákladné dřevěné obklady stěn, jsou doplňovány lehkými zařizovacími předměty, jenž vyvolávají atmosféru prázdnin a příjemného nicnedělání. Koupelny nabízejí nejen pohodlnou vanu, ale také sprchový kout. Hlavní dámská koupelna je k tomu vybavena ještě vířivou vanou a pro větší efekt pozlacenými kohoutky. Tato venkovská usedlost představuje snoubení městského komfortního interiéru a ideálnu přírodního okolí. Za pozornost stojí mimořádné prostorná kuchyně navržená tak, aby vyhověla požadavkům početné rodiny. Obsahuje dvě mycí centra, dva dřezy, jedno varné centrum a celkem 11 metrů pracovní plochy (!)

TIP:
všimněte si, že v kuchyni je pečící trouba a trouba pro mikrovlnný ohřev umístěna poměrně vysoko a to tak, že pokud chcete vložit např. pekáč s masem, tak se nemusíte ohýbat a záda tím netrpí.

Máte-li dostatek financí a podaří-li se vám najít nějaké krásné místo vhodné pro stavbu rodinného domu, pak si můžete podobnou idylu, podobnou venkovskou usedlost dopřát i České republice. Trend „příměstského bydlení“ je jedním ze dvou ekonomicky nejaktivnějších trendů a okolní krajiny měst se pomalu stávají novými rezidenčními oblastmi.

TIP: dříve, než se rozhodnete pořídit si nemovitost na okraji města, tak se seznamte s „územním plánem rozvoje“ dané lokality. Představení takového plánu se děje veřejně na příslušných místních zastupitelstvích a informace o termínech se vyvěšují na tzv. úřední desce.

Další zajímavosti ve článku Velký dům s jednou místností

Red.
Foto: cgi.ebay.com

28.4.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist