Venkovní vánoční dekorace vám rozsvítí dům

Centra měst i menší uličky se v průběhu prosince halí do vánočního hávu. Pokud na ně nenapadá sníh, rozsvítí se alespoň tisícem žárovek. Procházka takovým večerním městem pak dokáže navodit dokonalou vánoční atmosféru. Proč si podobně neozdobit i dům? Navoďte si atmosféru nejen zevnitř, ale i zvenku!

Vánoční stromeček, adventní věnec, ozdobené větve, to je všechno samozřejmost, která k vánoční výzdobě v bytě bezesporu patří. Zkuste ale ozdobit i příchod domů. Vánoční pohoda tak na vás bude dýchat už z dálky. A to vás po celodenním pracovním maratónu jistě potěší.

Nepřehlédněte! Velká  galerie venkovní inspirace

Jednoduché světelné vánoční dekorace zpříjemní příchod domů

Vánoce jsou svátky pohody. Zkuste takovou pohodu navodit jednoduchými světelnými dekoracemi, které váš dům rozsvítí do dálky. Nemusíte nic přehánět, stačí pár jemných světel a vánoční atmosféra je na světě.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie dekorací

Nemusíte pracně shánět blikající žárovky. Za okno dejte malý svícen se zapálenými svíčkami a rozsviťte světlo před vchodem. Zkuste nasvítit i jednotlivá okna nebo příjezdovou cestu. Zkrátka všechno to, co se rozsvítí jen ve chvíli, kdy se někdo přiblíží k domu, nechte rozsvícené o Vánocích pořád.

Nenápadný betlém pod stromem – typická vánoční dekorace

Máte-li doma jednoduchý dřevěný betlém, nebojte se ho vystrčit na mráz. Můžete si jej i jednoduše vystřihnout z kartonu. Důležitější budou obrysy než výrazy jednotlivých postaviček, takže se nebojte, že byste jeho výrobu nezvládli. Schovejte ho pod strom a přidejte k němu jednu žárovku. Tou nasviťte betlém zezadu a počkejte, až se setmí.

Dekorace – velká inspirativní fotogalerie

Na co se nikdy nesmí zapomenout, je samozřejmě nazdobený stromeček. Stačí se projet českými a moravskými vesnicemi – před každým třetím rodinným domem jeden takový stromek stojí. Nemusíte volit žárovky všech možných i nemožných barev, které vám budou blikat do okna a rušit tak večerní program u televize. I decentní ozdoby existují, a ty nikoho neurazí.

Nepřehlédněte – Velká galerie vánočních dekorací

Doporučujeme: samolepky na zeď

Nenápadná vánoční dekorace neurazí, ale potěší

Stačí malý metrový smrček, na který dáte několik jednoduchých ozdob maximálně ve třech barvách. Výborně k sobě ladí modrá se stříbrnou nebo červená se zlatou a slaměnými ozdobami. Nebojte se experimentovat a nakupte například hnědé baňky, které doplníte domácími perníčky nebo šiškami z ostatních stromů.

Jednoduchý řetěz z bílých žárovek stromek rozsvítí a zároveň nepotlačí originalitu ostatních ozdob. Vyvarujte se jakémukoliv blikání. Za prvé to bude rušit vás doma, a za druhé váš domov přece není obchodním domem, který vábí návštěvníky.

Velká fotogalerie moderního osvětlení

Další inspirace ve článku Vánoční dekorace tvoří atmosféru

Martina Tlachová
Foto: wikimedia.org, goodhousekeeping.com, myneed2know.com, about.com, elektro-osvetleni.cz

14.12.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist