Venkovní vánoční dekorace, které sousedi zaručeně nemají!

Interiérem domu se vznáší sváteční nálada i atmosféra, za to ale vaše zahrada, terasa nebo balkon vůbec nenasvědčují tomu, že se Vánoce kvapem blíží? Napravte to. Cestou domů vás přivítá duch nekrásnější svátků v roce, a to přece za to stojí!

Netradiční nápady, co se rozhodně jen tak nikde nevidí!

Roste vám na zahradě buxus a dobře se mu daří? Zastřihněte ho do tvaru krychle nebo kvádru a naaranžujte na něj světýlka tak, aby suplovala dojem stuhy, a tedy vánočního dárku.

Připadají vám okna, která jsou jindy plná truhlíků a květin, bez života? Naaranžujte do květináčů s pískem jehličí, šišky, ořechy nebo jablka spolu s okázalým třpytem vášnivě červených baněk. Máte-li chuť, můžete vánoční truhlíky prozářit vánočními světýlky.

Vchodové dveře vonící kouzlem Vánoc

Vstupním dveřím právě v tomto období sluší adventní věnec, který je snad povinností, co se týče vánoční výzdoby. Pokud jste se ještě pro žádný nerozhodli, můžete vybírat nejenom z klasiky à la jehličí, ale zvolit klidně i ten, který je celý poskládaný z menších třpytivých koulí, co jsou k sobě nalepeny za pomoci tavné pistole. Máte-li doma hromadu menších baněk, které nenašly uplatnění, a zároveň máte chuť tvořit, neváhejte. Nakonec můžete připojit mašli a adventní věnec, co nemá široko daleko konkurenci, je na světě.

Ale tím to rozhodně nekončí, spíše začíná. Přede dveře postavte XXL lucerny s vysokou svíčkou, do proutěného košíku vyskládejte umělá rajská jablíčka a přidejte klidně i staré vlněné rukavice s čepicí, a ten můžete položit na staré sáňky. Povedenou vánoční dekoraci představují také staré, klasické brusle.

Pokud máte přede dveřmi několik schodů, posaďte na ně vánoční skřítky, kterým budou látkové nohy poletovat ve větru.

Vánoční osvětlení je trendy

V Americe si bez světýlek nedovedou tyto svátku vůbec představit a ani u nás jen málokterá předzahrádka nehostí nějaký svítící stromek. Pokud patříte mezi nadšence, zkuste své štěstí a přihlaste se do soutěže o nejkrásnější vánoční výzdobu vašeho domu.

Tip LIVING.CZ: Světýlka a světelné řetězy naaranžujte na zábradlí, kolem sloupu vedoucí k vaší verandě, okolo okapu, na střechu nebo na plot. V hobby marketech se doslova roztrhl pytel se svítícími zvířaty, co budí dojem zmrzlého ledu. Ceny těch nejmenších začínají cca od 1000 Kč a dosahují až k 10 000 Kč.

Další super tipy:

  • Sedací nábytek na balkoně nebo terase přes svátky nesklízejte. Postavte na ně vánoční lucernu nebo stromek v květináči, který můžete ozdobit mašlemi.
  • Myslete v zimě i na ptactvo. Jejich oblíbený ptačí zob můžete namíchat i doma. Z hmoty pak vyválejte silnější plát a vykrájejte jednotlivé kousky za pomoci vánočních vykrajovátek. Ty pak zavěste na stužku u ptačí budky.
  • Před vchod můžete umístit také tabuli, na které budete odpočítávat dny do Štědrého dne. Těšit se na svátky tak nebude sami, ale s celou ulicí.

Další neotřelé tipy najdete v naší fotogalerii.

Text: Zelnitiusová Lenka
Foto: Pinterest.com

8.12.2015 4:19

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist