Venkovní rolety zařídí stín i bezpečí. Kam se hodí a jaké zvolit?

Vybíráte zastínění své domácnosti a nejste si jistí výhodami a nevýhodami toho kterého typu? Přečtěte si, kam se hodí venkovní rolety a kde naopak jejich instalace není vhodná a udělejte si tak jasno v tom, co je pro vás ideální.

Jaké jsou vlastnosti rolet?

Těmi základními typy stínících produktů jsou žaluzie a rolety. Zatímco žaluzie sestávají ze sady lamel, které v sobě nejsou zasazené a dají se otáčet, čímž regulují sluneční světlo, rolety nelze vyklápět, ale pouze vytahovat a zatahovat. Rolety proto nejsou vhodné k pouhému odstínění, ale jsou ideální pro vytvoření naprosté tmy, odhlučnění interiéru i termoregulaci. Díky těmto vlastnostem jsou tak ideální do míst, kde není nikdy úplná tma a do hlučnějších nebo teplejších oblastí, zejména do města, do oken, která jsou vystavená prudkému slunci a do ložnice.

Jak je vybírat?

Venkovní rolety se instalují před okno, měli byste je proto vybírat s rozvahou. Jejich provedení může být barevně různorodé, ale mají bytelnější a masivnější konstrukci, která se instaluje na okna z vnějšku, a nemusí slušet každému domu. Obecně jsou předokenní rolety vhodné hlavně do novostaveb, kam se dají nainstalovat venkovní rolety, které jsou téměř neviditelné, anebo do modernějších domů a esteticky jednodušších objektů.

Výhody a nevýhody venkovních rolet

Výhody

  • Vytvoří naprostou tmu
  • Odhluční exteriér
  • Jsou efektivním doplněním termoregulace domácnosti
  • Lze je ovládat dálkově
  • Jsou dostupné v různých barevných odstínech
  • Slouží jako zabezpečení domu či bytu

Nevýhody

  • Nevytvoří pouhé přítmí
  • Mají specifický design, který není vhodný pro každý objekt

Jak probíhá instalace venkovních rolet

Venkovní rolety mají výhodu v tom, že je můžete instalovat kdykoliv – při stavbě nového domu i do staršího objektu. Montáž rolet vám zajistí specialisté, nejedná se o technicky nijak náročný úkon, který zabere maximálně jeden den.

12.12.2018 11:02 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist