Venkovní kuchyň ve středomořském stylu se nachází v centru Prahy

Asi se vám tomu nechce věřit, ale je to opravdu tak. Venkovní kuchyň máte možná spojenou spíš se zahradou, která se rozprostírá kolem domu na předměstí nebo na vesnici. V tomto článku vám však ukážeme, že když máte dostatek fantazie, nic není nemožné.

na-zahradu-se-vchazi-primo-z-bytove-kuchyne.-1100x618.jpg Celá galerie 10 Zdroj: Le Patio

Užívat si můžete venkovní vaření i ve městě

Venkovní kuchyně jsou v současné době velmi frekventovaným tématem. Aby taky ne! Komu by se chtělo v tak nádherném letním počasí být zavřený doma a vařit? Zajímavou inspirací se vám může stát například venkovní kuchyň, kterou navrhla designérka Monika White, majitelka obchodů Le Patio.

Překvapení na vás čeká už na začátku. Tato kuchyň je totiž pokračováním přízemního bytu na pražských Vinohradech. Obklopuje ji krásná okolní zahrada, která je dílem Atelieru Flera.

Bytová kuchyň s jídelnou plynule přechází francouzskými dveřmi na zahradu velké činžovní vily. Ta je díky bohatému společenskému životu majitele bytu místem večírků a setkávání s přáteli.

Kvůli památkářům tam nesmí být střecha

Cílem projektu této „městské“ venkovní kuchyně bylo vytvořit nejen prostor, který bude vyhovovat zadání majitele, ale který zároveň nenaruší celkový charakter stavby nacházející se v památkově chráněné zóně.

Díky tomu vznikl zřejmě její hlavní handicap. Tím je skutečnost, že nesmí být zastřešená. Za teplých deštivých dní si tady tedy nezavaříte. Možným řešením by mohl být alespoň nějaký druh mobilního zastřešení, které by se dalo v případě potřeby použít, ale jinak by šlo složit.

Designérka ale kvůli tomu musela vyřešit ještě další problém. Musela zvolit takové vybavení, které bez újmy odolá náporu nepříznivého počasí.

Inspirace Středomořím

Designově i technologicky se Monika White inspirovala středomořskými kuchyněmi. Na první pohled vás určitě zaujme kombinace přírodních materiálů, jako je kámen a dřevo.

Na starém dřevěném stole z Indie je deska z brazilské žuly, na kuchyňském pultu je zas žulová deska v kombinaci s týkovými sloupy. Zajímavým doplňkem je také stará školní lavice, která se dá sklopit a stane se z ní menší barový pult.

Odolný povrch mají i svítidla

Pro vytvoření příjemné atmosféry nesmějí chybět důležité doplňky, které jsou zároveň velmi účelné, a to svítidla. Monika vsadila na kvalitu a zvolila kovová svítidla s venkovní povrchovou úpravou vyrobená rodinnou německou firmou s tradicí sahající do průmyslové éry počátku minulého století.

 

29.7.2019 10:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist