Venkovní kuchyň ve středomořském stylu se nachází v centru Prahy

Zahrada s venkovní kuchyní ve středomořském stylu na dvorku vinohradského činžáku? Ano, je to možné! Stačí jen hodně odvahy a fantazie, vsadit na správné materiály a můžete celé léto strávit pod širým nebem.

na-zahradu-se-vchazi-primo-z-bytove-kuchyne.-1100x618.jpg Celá galerie 10 Zdroj: Le Patio

Inspirace na léto

Nejde si užívat naplno krásné letní počasí a strávit půlku dne uvázaná k plotně v kuchyni. Naštěstí se objevily venkovní kuchyně, které vybavením a funkcemi plně nahradí ty klasické interiérové.

Pokud uvažujete, že si venkovní kuchyň zřídíte i na vaší zahradě, přinášíme vám zajímavou inspiraci, jejíž autorkou je designérka Monika White, majitelka obchodů Le Patio.

Tato zahradní kuchyně je pojatá tak, aby plynně navazovala na přízemní byt na pražských Vinohradech. Vstup na zahradu prochází z interiéru skrze francouzské dveře. Terasu s kuchyní obklopuje krásná zahrada, která je dílem Atelieru Flera.

Díky bohatému společenskému životu majitele bytu je oblíbeným místem večírků a setkávání s přáteli.

Jediná nevýhoda

Dům se zahradou se nachází v památkově chráněné zóně, a proto nebylo možné kuchyni zastřešit. To je také její hlavní a vlastně jediný handicap. Za deštivých dní si tady tedy nezavaříte. Možným řešením by mohl být alespoň nějaký druh mobilního zastřešení, které by se dalo v případě potřeby použít, ale jinak by šlo složit.

Designérka vzhledem k této skutečnosti musela zvolit takové vybavení, které bez újmy odolá náporu nepříznivého počasí.

Z celého světa

Na první pohled vás určitě zaujme kombinace přírodních materiálů, jako je kámen a dřevo, které prozrazují jasnou inspiraci středomořím, hlavně prosluněnou Provance.

Potkávají se tu ale ušlechtilé materiály z celého světa. Na starém dřevěném stole z Indie je deska z brazilské žuly, na kuchyňském pultu je zas žulová deska v kombinaci s týkovými sloupy. Zajímavým doplňkem je také stará školní lavice, která se dá sklopit a stane se z ní menší barový pult.

Pro vytvoření stylové atmosféry nesmějí chybět důležité doplňky, které jsou zároveň velmi účelné, a to svítidla. Monika vsadila na kvalitu a zvolila kovová svítidla s venkovní povrchovou úpravou vyrobená rodinnou německou firmou s tradicí sahající do průmyslové éry počátku minulého století, která dokonale zapadají do celkového konceptu místa.

 

7.7.2021 10:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist