Velké novinky, keramické obklady RAKO 2015!

Jestliže si chcete pořídit nadčasovou originální koupelnu, jednoduše kombinujte. Nejnovější kolekce keramických obkladů vám dávají šanci a efektní výsledek vás překvapí.

Podle posledních trendů v koupelnách převládají neutrální barvy a imitace přírodních materiálů – dřeva a kamene. Na druhou stranu jsou tu kromě šedých a béžových barev, hravé a barevné série z novinek RAKO 2015. Série nabízejí škálu pastelových nebo výrazných barev i kombinační chladnější odstíny. Důmyslně propracované barevné varianty a dekorace potěší mnoho klientů designem i cenou. Co však spojuje téměř všechny série jsou nevšední kombinace jednotlivých dekorací a formátů. Obecně se dá říct, že čím jsou tóny obkladů decentnější a míň výrazné, tím víc by se mělo pracovat s kontrastem, využívat jeho estetickou sílu – například, když se potkávají hladké a reliéfní povrchy, nebo různé velikosti obkladů. Nabídka české značky RAKO láká při řešení koupelny k odvážnějšímu individuálnímu přístupu a to s pomocí promyšlených konceptů keramických obkladů a dlažeb.

Malý, nebo velký?… nejlíp společně!

Rozměry, které před pár lety snesly označení velké, jsou dnes střední. Trochu „vyrostla“ i tradiční mozaika na často používaný rozměr 5×5 cm. Formát dlaždic 30 x 60 cm a 60 x 60 cm dnes nikoho nešokuje. S pomocí vyspělých, především digitálních technologií se zároveň zdokonalují povrchy dlaždic. Ať už se vám líbí minimalistický, či naopak zdobnější styl, široká nabídka je uspokojující. Všechny nové série obsahují různé velikosti čtverců a obdélníků – stačí si vybrat a začít kombinovat. Novinkou značky RAKO je formát dlouhého obdélníku 20 x 60 cm např. u sérií Air, Tendence, Charme, Porto, Senso. Když použijete víc formátů v jedné místnosti, oceníte praktické i estetické výhody kombinace. Velký formát zajistí celistvost a elegantní vzhled, mozaika plochu příjemně osvěží, navíc s ní zvládnete bez problému obložit oblé hrany a niky.

Malá koupelna ve velkém formátu

Tvrzení, že do malé koupelny patří jenom malý rozměr obkladů, dávno neplatí. Nenechte se odradit a použijte i do malé místnosti některý z nabízených moderních formátů, například 30 x 60, či 60 x 60 cm, např. série Random, Soft, Board, Cemento, Stones ad. Počítejte ale s jedinou podmínkou, že podklad je nutné dobře připravit a vyrovnat. Velký formát opticky zvětší prostor, protože pokládka s minimální tloušťkou spáry neruší hladkou plochu. Působí luxusnějším dojmem, umožní zvýraznit barvu a strukturu povrchu, což nahrává aktuální módě reliéfních povrchů, či imitací přírodních materiálů. Výhodou je, že kvalitní takzvaně kalibrované dlaždice se uplatní na podlaze i na stěně, doporučená spára je 2 mm.

Malý formát – velký pomocník při dekorování

Dekorování je moderní, zábavné i dynamické a prostředků pro zvýraznění jednobarevné plochy je hodně. Dekorace jsou na první pohled střídmé a za každou cenu na sebe nepoutají pozornost. Jsou decentní, zároveň efektní. Když se rozhodnete dát do koupelny nějaký dekor, nečekejte už pestrobarevnou listelu s kytičkami, nebo jiným výrazným vzorem. Současné dekorace jsou totiž mnohem sofistikovanější. V nových kolekcích se nejčastěji objevují mozaiky, řezané dekorace, či listely. Mají stejnou barvu jako základní formát, nebo jsou takzvaně tón v tónu. Jednoduchou kombinací velkého a malého formátu zvládnete snadno dekorovat sami. Stačí kupříkladu vložit pruh mozaiky na stěnu z velkého formátu, mozaikou obložit vanu, nebo umyvadlo… Zajímavým prvkem jsou řezané dekorace. Když je použijete na plochu stěny, nebo její část, získáte dekoraci s efektem exkluzivní tapety.

www.rako.cz
Foto: RAKO, Tomáš Dittrich

6.5.2015 12:29

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist