Velké nábytkové stěny se proměnily v odlehčené skříňky. Podívejte se, které to jsou

Obývák zastavěný nábytkem už dávno není moderní. Chceme žít ve světlých, vzdušných interiérech a obývací stěna vám prostě překáží. A to doslova. Nejde jen o představu. Vadí nám nejen esteticky, ale i prostorově. Prostě zabírá moc místa, protože je moc velká.

11go-modern-furnitureozzio-smart-living-2-transformable-furniture-1100x618.jpg Celá galerie 12 Zdroj: Go Modern Furniture

Obývací stěně je už odzvoněno

Nábytkové skříňky zakrývající jednu celou stěnu v obývacím pokoji, tzv. nábytková stěna, zřejmě už definitivně mizí z dnešních obýváků. Možná, že měli pravdu jejich výrobci, kteří tvrdili, že se do nich vejde spousta věcí a přitom nikomu nepřekážejí.

Jenže na druhou stranu místnost díky této „stěně“ už většinou neumožňovala žádnou kreativitu a o originálním pojetí se nedá mluvit vůbec. Bylo to prostě monstrum, které připravilo interiér o veškerou vzdušnost.

Její zásluhou se obýváky podobaly jeden druhému jako vejce vejci. Minimálně tím, jak v nich byl rozmístěný nábytek. U jedné zdi prostě byla smontovaná velká nábytková stěna, v níž byla většinou zasazená také televize. Aby na ni bylo dobře vidět, bylo tím jednoznačně určeno, že naproti u zdi bude sedačka. Uprostřed byl konferenční stolek a po stranách dvě křesla. Když zbylo někde v rohu místo pro stojací lampu či kytku, byl to velký úspěch.

Mění se vkus i technika

Naštěstí se už unifikované interiéry stávají minulostí a s tím mizí i nevzhledné, byť praktické stěny. Televize a další přístroje mění svou velikost i vzhled a díky tomu vlastně i způsob umístění. Dnes už je můžete podle chuti věšet dokonce i na zeď jako obrazy. A protože jsou v oblibě čím dál tím větší obrazovky, je praktičtější si pod ně pořídit jen nízký stolek, který často bývá volnou součástí dvou vyšších skříněk. To samozřejmě našim obývákům prospívá a obytný prostor se tím prosvětlí a odlehčí.

Vsaďte na pěkný design a kvalitní zpracování

Ať chceme, nebo ne, obývací pokoj plní určitou reprezentativní funkci. Přestože ho většinou využíváme i k odpočinku, příp. k práci, stále platí, že se zde scházíme s rodinou a zveme sem hosty. Proto i nástupce velké nábytkové stěny, což jsou spíše modulární sestavy, by měl být dostatečně atraktivní a měli bychom při jeho výběru zohlednit estetické hledisko.

Nejoblíbenější jsou přírodní dekory dřeva nebo kusy nábytku v různých barvách, především v černé, bílé, šedé a červené. Styl však udává kvalitní zpracování. Díky němu pak nábytek získá potřebnou pevnost a odolnost. Praktické jsou různé „skládačky“, které můžete snadno přemístit a rozměrově přizpůsobit novým podmínkám.

13.11.2017 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist