Velké kytky si pořiďte do moderních interiérů, drobné kytičky na chalupu

Jako bychom na květinové motivy v době, kdy převládá móda minimalistických interiérů, zapomněli. Ale to je škoda, protože květiny v jakékoliv formě patří do každého interiéru. Mohou se objevit na tapetách, kobercích, polštářích i závěsech či různých dekoracích. Hledáte-li, jak vnést domů trochu letní radosti, inspirujte se.

obr.02_pixers_botany-in-living-room-wall-mural-by-pixers-1100x618.jpg Celá galerie 25 Zdroj: Pixers

Použitý vzor velmi ovlivňuje celkovou náladu interiéru. Proto je nutné si předem uvědomit, k čemu daná místnost slouží. Tím myslíme nejen hlavní funkci, která je jasně daná jak u kuchyně, tak i ložnice či koupelny a většinou i obýváku.

Berte v úvahu i činnosti přídavné, občasné, jako jsou domácí práce, například žehlení či šití nebo psaní na počítači. Na základě toho se pak rozhodněte.

Velké vzorování v jasných a sytých barvách, které podporuje aktivitu, se hodí spíše do obývacích pokojů. Do ložnic volte raději světlé neutrální barvy a drobné vzory, které jsou méně nápadné, a tudíž nepůsobí rušivě, ale spíše uklidňují.

Barva a styl vzoru

Raději si dopředu důkladně promyslete základní barevnou kompozici, s níž bude vzor vytvářet buď kontrast, nebo naopak harmonii. Také je důležité myslet na to, že drobné motivy působí z větší vzdálenosti jako jednobarevná plocha.

Berte v úvahu osvětlení a velikost místnosti. Častou chybou bývá, že se rozhodneme pro vzor příliš ozdobný nebo tmavý. Pokoj je pak málo světlý a působí přeplácaně. Pokud si nejste jisti správnou volbou, raději si upřednostněte vzor se světlým až bílým pozadím a v barvách, které jemně kontrastují nebo se doplňují s ostatním barevným laděním místnosti.

Titěrné kytičky nebo nápadné květy?

Obojí je možné. Květinové vzory jsou zastoupeny pestrou škálou motivů a můžete jimi dotvářet jak interiéry moderní, tak místnosti zařízené v tradičním stylu. Prostě přírodní motivy a květiny zvlášť jsou stálicemi na textiliích. Dokonce se zdá, že jejich obliba spíše stoupá.

Můžete je použít na závěsech či polštářích ve venkovské kuchyni, a to klidně v kombinaci s drobnou kostičkou. Ale květinových vzorů se nemusíte bát ani ve spojení s moderními doplňky, které jsou například z nerezu či plastu.

S kytkami na tapetách zacházejte opatrně

Častou volbou, chcete-li vnést do interiéru trochu romantiky v podobě nevadnoucích květin, bývají tapety. Ale právě na tapetách musíte s tímto vzorem zacházet extrémně opatrně. Když potřebujete zvýraznit jednu stěnu, jsou ideální velké květy. Můžete je použít v různé výšce, ať již na spodní polovině stěny nebo až téměř ke stropu. Pokud ale máte kytičkované závěsy nebo koberce, raději se podobnému dekoru na tapetě vyhněte.

8.6.2020 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist