Velká proměna domu za minimum peněz a jen za tři týdny? Jde to!

Před designérkou Lucií Volfovou, která je známá tím, že dokáže za minimum peněz vytvořit originální, krásné interiéry, stál nelehký úkol. V rekordním čase 3 týdnů se měla postarat o návrh nového designu domu a zajistit kompletní realizaci do posledního detailu. Jak se jí to povedlo?

volfova14-1100x618.jpg Celá galerie 22 Zdroj: Volfová Design

I s malým rozpočtem se dají dělat velké věci

Jak sama říká, s neomezeným rozpočtem dokáže navrhnout krásný interiér podle katalogových trendů každý, ale ona měla vytvořit bydlení s minimálním rozpočtem a navíc v kombinaci s již stávajícím nábytkem. Lucie se neřídí žádnými aktuálními trendy, které vždy pominou, nejraději tvoří nadčasové originální interiéry z nábytku starého, kde je jeho kvalita ověřena časem. Proto se rozhodla maximálně využít stávající nábytek, který v domě byl a dala mu nový look tak, aby se hodil do celkového interiéru. Také musela do nového designu zakomponovat již některý stávající nábytek majitelů.

Koupelna jako nová

Největším oříškem byla koupelna a prostor toalety, kde byl již 20 let starý modrý obklad a starý koupelnový nábytek. Jelikož vybourání stávajícího obkladu by zabralo spousty času a financí, Lucie navrhla ekonomičtější řešení. A to natřít stávající obklady speciální ekologickou barvou vhodnou na obklady.

Starý koupelnový nábytek se také zrenovoval. Konečný nátěr se taktéž udělal barvami, které mají skvělé pigmenty. Spolu s novými úchytkami proměnil koupelnu k nepoznání. Takovýto nábytek nikde nekoupíte. Máte jedinečný, originální kousek. Na místo staré, zabudované skleněné skřínky využila designérka košíky a úložné boxíky. Prostor zcela otevřela a také nechala natřít.

Koupelna díky použití jemných odstínů a rustikálního nábytku dostala lehký nádech venkovského stylu. Tento styl ještě podtrhla doplňky, jako záclonkami v okně, starým podstavcem původně na květiny ze zahrady, který majitelka chtěla vyhodit a naaranžovala do něj ručníky.

Stolky z mramoru

Lucie je mimo jiné také návrhářkou originální tvorby a v jejím portfoliu najdete kolekci mramorových stolků, které zakomponovala do interiéru a na míru nechala vyrobit od kamenické firmy, která pro ni vše vyrábí, konferenční stolek a netradiční noční stolky včetně jídelního stolu, který již majitelé z její tvorby měli. Jejím cílem bylo vytvořit originální, nadčasový interiér s maximálním využitím stávajícího nábytku.

Kouzelná ložnice

Postel, která již byla starší a její čalounění nebylo vyhovující, i přesto využila. Navrhla na míru přehoz přes postel spolu s dekoračními polštářky, které poté nechala vyrobit ve svojí dílně, kde šijí české švadleny její kolekce povlečení a v podstatě vše, co je potřeba pro klienta na míru vyrobit. Díky tomuto nápadu opět postel dostala zcela nový vzhled s minimem peněz. Celkový jemný design ložnice podtrhuje abstraktní malba, kterou sama designérka vytvořila a nechala ozdobit dekorační lištou.

Čtěte také:

Detaily jsou důležité

Každý detail je důležitý a jak sama říká, detaily tvoří celek. Díky tomu, že se nemusela kupovat nová postel, se ušetřilo poměrně hodně peněz. Proto se mohlo zainvestovat do mramorových nočních stolků, které jsou opět na míru vyrobené kamenickou firmou dle zadání designérky a jejich nestandardní výškou jsou opravdu originální. Tento mramor je dovezen z Itálie a zpracován v dílně kameníků, kteří dokáží vyrobit prakticky cokoliv si umane.

Projekt UPCYKLACE

Lucie Volfová ve svém novém projektu UPCYKLACE využívá také staré bytové doplňky, které lidé z pozůstalostí vyhazují a promění je k nepoznání tak, aby byly opět líbivé a daly se využít v interiéru. Stejně tomu bylo i v tomto případě, kdy byly tyto upcyklované doplňky použity v podobě váz a rámů starých obrazů, do kterých namalovala abstraktní malbu z barevné palety, která se line celým domem.

Více fotek z celé proměny si můžete prohlédnout v naší fotogalerii:

Text: Petra Martišková ve spolupráci s Volfová design, foto: Volfová design

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist