Velká pomoc malým stavebníkům: Výrobce tvárnic vám spočítá spotřebu materiálu

Každý den máme šanci něco změnit a výstavba domu s sebou nese velkou změnu, ale před tím hlavně hodně práce a starostí. Stavební firmy jsou připraveny podat pomocnou ruku všem budovatelům. Třeba tím, že za ně spočítají, kolik zdícího materiálu nový dům spolkne. S dobrými partnery se to lépe táhne – Postavme Česko znovu na nohy!

image-1100x618.jpg Zdroj: archiv Porfix

Jednou z nejdůležitějších otázek, kterou musí stavitelé svépomocí řešit, je výpočet množství materiálu, které budou potřebovat. „Odboková“ metoda se nevyplácí. Když vám zbude materiálu hodně, budete řešit nerudnovskou otázku: „Kam s ním?“. Když objednáte málo, nebude se na dokupovaný materiál už vztahovat množstevní sleva, kterou prodejci obvykle na větší množství materiálu dávají. A při stavbě se počítá každá koruna.

Výrobci a prodejci stavebního materiálu jsou k stavebníkům svépomocí velmi vstřícní a nabízejí služby, které jim se stavbou výrazně pomohou.

Příkladem budiž výrobce pórobetonových tvárnic Porfix, který kromě výpočtu materiálu, nabízí i pomoc se založením první řady včetně zaškolení, nebo zapůjčení pily na úpravu tvarovek. A to vše zdarma nebo symbolický poplatek.

Aplikace i služby projektanta

Porfix na svých stránkách nabízí hned dvě možnosti, jak se dobrat k výpočtu spotřeby tvárnic.

1. Aplikace

Do jednoduchého formuláře podle projektové dokumentace dosadíte rozměry stěn a stavebních otvorů a máte hotovo. Nicméně, je třeba brát v úvahu, že jde o výpočet orientační a hodí se na jednoduché stavby jako garáž či bungalov.

2. Spočítá to projektant

U druhé možnosti musíte počítat s dodací lhůtou pět až deset dní. Nicméně projektanti Porfixu na základě zaslané projektové dokumentace spočítají spotřebu přesně. Výpočet je zdarma, ale při opakovaném nápočtu jedné stavby je služba zpoplatněna částkou 500 Kč za každý další projekt. Nadstandardní je, že technici Porfixu vám mohou přepočítat spotřebu materiálu i od konkurence a vy se pak můžete rozhodnout, co je výhodnější.

Mám spočítáno a dál?

Teď už je to jednoduché. Oslovte stavebniny a poptejte cenu. Doporučujeme rozeslat nabídky na co nejvíce firem, protože ceny se mohou lišit i v desítkách procent. Seznam prodejců Porfixu najdete zde.

Nezapomeňte se zeptat na množstevní slevu a cenu a podmínky dopravy. Informujte se také na možnost opakovaných závozů, abyste nebyli zavaleni materiálem a ještě vám ho někdo neukradl.

Takže vyhrňte si rukávy a do práce. Záleží jen na vás, jak bude vypadat váš nový dům a váš nový život v něm. Vaše budoucnost začíná teď!

13.8.2020 11:10 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist