Velikonoční dekorace – vyzdobte si byt

A už jsou zase tady! Svátky jara – velikonoce, které s sebou přinášejí možnost pěkně si vyzdobit byt anebo rovnou celý dům. Někdo dá přednost výzdobě květinové, někdo malým drobnostem s velikonoční tématikou, jiný vsadí doslova na detaily. Možností je mnoho a v naší galerii vám přinášíme inspiraci, jak velikonoce přivítat do svých příbytků.

119061-1100x618.jpg Celá galerie 25 Zdroj: archiv redakce

Jasným symbolem velikonoc jsou vajíčka, a to v různých podobách, barvách a velikostech. Jejich přítomností ve velikonočních dekoracích dáte jasně najevo, že jste připraveni na znovuzrození všeho živého krásného svěžího tak, jak to k jaru patří. Vajíčka mohou být keramická, plastová, papírová, zkrátka jakákoli, která se vám zalíbí. Mohou se objevit v různých podobách, například jako dózy, formičky na pečení, stojánky na ta pravá vajíčka na hniličku atd. Můžete jimi obložit košík s hyacinty nebo jinými jarními květinamidekorace je hotová. 

Nástěnné dekorace – velká inspirativní fotogalerie

Velikonoční výzdobu můžete vytvořit i velmi jednoduše z toho, co máte doma. Pokud si uděláte několik vejdumků, ty šikovnější z vás je mohou obháčkovat a zavěsit je například na vrbové větvičky, které jsou již touto dobou narašené. Také spousta svíček se v tomto období objevuje běžně ve tvaru vajec a vajíček. Máte-li doma hezkou misku s motivem ptáčka, bude se skvěle hodit. Z trošky lýka v přírodních barvách můžete snadno a jednoduše vytvořit hnízdečko a do něj umístit pár vajíčkových dražé, bonbonů, které skvěle nahradí pravá ptačí vajíčka.

Chystáte-li se na pečení, nevyhazujte skořápky, do jejich půlek pak vložte kousek vaty, nasypte semeno řeřichy a zalijete, vložte do zásobníku na vajíčka a pravidelně dolévejte malým množstvím vody, tak získáte skvěle vypadající nenáročnou živou velikonoční dekoraci.

Symboly velikonoc zůstávají stále stejné, ale uvidíte, že je dokážete obměnit tak, že je každá návštěva bude obdivovat. Mnoho látkových květin, které jsou v současnosti na trhu je doslova tak dokonale zpracováno, že jsou k nerozeznání od květin živých, proč je tedy také nevyužít k vytvoření poutavé velikonoční květinové dekorace. Ve vaší váze se tak mohou objevit kouzelné pryskyřníky, tulipány nebo narcisy. Doplnit je můžete narašenými větvičkami vrby jívy anebo lísky s jehnědami.

Pokud máte doma lepící pistoli, můžete z jehněd či kočiček vytvořit pěknou dekoraci tak, že je z větviček otrháte a nalepíte na vajíčko – vejdumek anebo na polystyrenové vajíčko, které zakoupíte v květinářství. Máte-li rádi opravdu velké dekorace, vytvořte si podle šablony třeba motiv ve tvaru květu tulipánu, narcisu nebo krokusu a tyto stylizované květy nalepte po vystřižení ze samolepící tapety přímo na zeď. Váš pokoj bude vypadat, jakoby do něj právě vstoupilo jaro, ať už je za oknem jakkoli.

Jarní dekorace – inspirativní superfotogalerie

Krásný věneček anebo hnízdečko můžete také splétat z březových větviček, jsou touto dobou již dostatečně pružné, a tak se nemusíte bát, že se vám budou lámat pod rukama. Postačí vám tři, čtyři větvičky a s troškou šikovnosti je mezi sebou snadno propletete do tvaru věnečku. Ten pak umístěte na plochou misku, do středu aranžmá dejte malý plastový květináček s primulkou, obalte jej mechem a zapíchněte do něj pár peříček. Jak snadné je vytvořit něco malého milého a tak jarně působícího, co říkáte?

Samolepky na zeď inspirativní fotogalerie

Pro další inspiraci nahlédněte do naší fotogalerie, kde pod názvem „Velikonoce – vajíčka, kam se podíváš“ najdete mnoho dalších námětů, jak vyzdobit na velikonoce svůj byt či dům. 

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: interiorholic.com ,colourbox.com, 3.bp.blogspot.com, interiordesignfiles.com,trendzona.com, handmadehomebody.blogspot.com, ideashomeconcept.com,  blog.blueskycollection.com, florencefinds.com, brendasweddingblog.com, accentondesign.net, wunderweib.de, celebrations.com, blog.celebratewithstyle.com, fivekindsofhappy.com, homedesignpics.com

25.3.2013 11:04

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist