Velikonoční dekorace v minimalistickém duchu

Velikonoce jsou svátky jara a nejlépe se oslavují právě pestrostí a barevnou různorodostí. Ne tak v případě minimalistických dekorací. Tam se vše soustřeďuje pouze na klidnější barevnou škálu a velmi decentní výzdobu.

119889-1100x618.jpg Celá galerie 44 Zdroj: archiv redakce

Jaké barvy převládají u minimalistických velikonočních dekorací? Často si sami nedokážeme představit vejce v černé barvě, ale to je právě ta barva, která v tomto případě převládá, samozřejmě ve spojení s bílou barvou. Černá barva v nás obvykle představu velikonočních dekorací nevyvolává. Jakmile však zjistíme, že i taková dekorace může být vkusná a zároveň stylová, možná se nám tento způsob velikonočních dekorací zalíbí.

Abychom vám takovou přehlídku minimalistických dekorací jen nepopisovali, ale také předvedli, připravili jsme pro vás v naší dnešní fotogalerii u článku přes 40 námětů, jak je možné v minimalistickém duchu pojmout jindy pestrou velikonoční dekoraci.

Černá a bílá barva jsou zkrátka a dobře klasické minimalistické barvy, takže ideální jsou tyto barvy i pro výzdobu vajec. Ve stejných barvách můžete zakoupit i svíčky ve tvaru symbolu velikonoc – vajec. Podíváme-li se na vejce nikoli pouze jako na všeobecně známou potravinu, ale jako na dekorační předmět, pravděpodobně nás samotné již budou napadat různé způsoby, jak vejce nadekorovat, jaké materiály k tomu použít a jak vejce nakonec vystavit. V tomto směru se jedná doslova o nekonečnou škálu možností, ač budeme pracovat pouze se dvěma barvami.

Černá a bílá vejce můžeme spojit ozdobením pomocí podobných materiálů, například stužek, provázků, ale i kreslených motivů nebo nápisů v podobě libovolného textu. Můžeme je také polepovat dekoračním papírem anebo novinami s černým tiskem písma a dostojíme tak skvěle požadavkům minimalistického zdobení. Minimalismus, to však není pouze černá a bílá, ale jsou to i přírodní barvy a dekor, dřevo, provázky, kameny, beton, cement, takže i v těchto barevných odstínech a materiálech můžete vybírat. Jako vždy platí i zde staré známé: Fantazii se meze nekladou!

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com, pinterest.com

14.4.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist