Velikonoční dekorace, které vás nadchnou

Velikonoce jsou v současnosti brány spíše jako svátky jara, a tak se v mnoha domácnostech zaměřujeme raději na dekoraci spojenou s jarem než na dodržování klasických velikonočních zvyků. Pokud budete mít jen trochu času a elán k tomu, můžete letos vyzkoušet některé z našich návrhů na velikonoční dekorace a udělat si tak kreativní jaro.

136324-1100x618.jpg Celá galerie 92 Zdroj: archiv redakce

Většina velikonočních dekorací se pochopitelně točí kolem vajec. Některé dekorace z vajec jsou složitější a jiné zase stihnete i na poslední chvíli. Zkuste třeba bleskovou přírodní výzdobu. Vyfoukněte vajíčka, nabarvěte je v různých odstínech zelené a spolu s neobarvenými vejci je naskládejte do různě vysokých průhledných váz. Přidat můžete i křepelčí strakatá vajíčka a na závěr vázy dozdobte čerstvými větvičkami z jívy nebo kvetoucích keřů, které máte na zahradě.

Rádi tvoříte? Inspiraci a rady najdete na forum living.cz

Miniaturní vázičky můžete nahradit kalíšky na vejce, tak, jako je tomu na obr. č. 72 v naší fotogalerii u článku. Doplňte do kalíšků vodu, každý kalíšek přizdobte jiným druhem malých kytiček, například pomněnkami, sedmikráskami, maceškami nebo fialkami či primulkami a máte doslova květinovou přehlídku.

Vyzkoušet svou zručnost můžete při skládání ubrousků, když se vám bílé ubrousky podaří poskládat do tvaru zajíčků, bude stačit, když těmto textilním ušáčkům přidáte na místo zadečku ocásek z jívových větviček s kočičkami a dokonalá dekorace svátečního stolu je na světě (obr. č. 8).

Hnízdečka jako pravá vytvoříte snadno spletením svazku jemných větviček břízy nebo vrby a tato hnízdečka pak vystelte zeleným mechem a do středu vložte vajíčko. Dozdobte peříčkem nebo květinkou, případně obojím a je hotovo (obr. č. 9, 11, 15, 22, 23).

Máte-li hezký rukopis a pevnou ruku, můžete vyzkoušet podle obr. č. 28 psanou dekoraci bílého vejdumku. Potřebovat budete ještě černou nebo jinou tmavou fixu s úzkým hrotem a předlohu textu, případně velikonoční koledy a můžete se pustit do psaní.

Zajímavě vypadají i vajíčka přizdobená režným provázkem a přilepenou textilní květinkou (obr. č. 32). Ke zdobení vajec můžete použít i ubrouskovou metodu (obr. č. 44) nebo krajku (obr. č. 37 a 82). 
 
Jako působivá dekorace u příležitosti jarních svátků nezklamou ani nejrůznější velikonoční věnce. Na základ ze slámy, větviček nebo na polystyrenový korpus připevněte lepidlem z tavné lepicí pistole umělá vejce nebo vyfouknutá vajíčka, přidejte pár pírek, na krátko nastříhané větvičky a působivá závěsná dekorace (obr. č. 20, 21, 49) anebo dekorace na stůl (obr. č. 50) je na světě.

Přejeme vám hodně zábavy při výrobě velikonočních dekorací a hezké svátky jara.

   

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: pinterest.com, etsy.com, fashiondivadesign.com,  countryliving.com, marthastewart.com, shelterness.com, e-ogrody.pl, sortrature.com, wunderweib.de, heatherchristo.com, digsdigs.com, catchmyparty.com, flowerbulbcrazy.com, theletteredcottage.net, jonesdesigncompany.com, svenskablomsterbloggar.blospot.com

19.3.2015 12:59

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist