Velikonoce za dveřmi…

Pomiňme teď skutečnost, že jde o největší křesťanské svátky s hlubokým duchovním významem. Nezdržujme se už vůbec tím, že mnozí si s Velikonocemi pojí především úporné uklízení a hory jídla. Zaměřme se na to, že náš byt by měl být pro tyto svátky pěkný, svěží a jarní.

14_poeme_lotoskvety_essixhoneco-1100x618.jpg Celá galerie 22 Zdroj: Maison&Objet Paris

Obloha sice sehrává všelijaké zimní peripetie a sype na nás tu i tam všechno možné, ale příroda tiše svým tempem směřuje k tomu, co má nastat. A když také přiložíme ruku a pomůžeme drobnými triky byt prosvětlit a prozářit, budou svátky pěkné, i kdyby nakrásně znovu mrzlo nebo sněžilo.

Inspirace k volnému použití

Vyzobali jsme pro vás z různých veletrhů maličkosti, které mohou s bytem udělat překvapivě velké věci, a přidali i pár věcí ze současných nových trendů. Není to žádná nesourodá nabídka, spíš pár tipů, co všechno navodí jarní i sváteční atmosféru.

Především jsou to živé květiny v pěkných miskách i vázách. Vybrali jsme pár obyčejných, ale také ne zcela obvyklých tvarů a materiálů. Sklo, hlavně to v jarních odstínech čerstvé zelené země, svěží modři oblohy a žlutooranžových doteků slunce, by chybět nemělo.

Tyrkysové sklenice na vodu, porcelán s květinami, stejně jako květinové povlečení, motýli v koupelně, barevné úchyty, to jsou také dobré a osvědčené rekvizity. Když k tomu přidáte něco opravdu velikonočního, můžete být docela spokojeni.

Jen tak pro radost

A pak je tu skupina, která je vlastně neužitečná. Ano, řeč je o dekoraci, na kterou se práší, užitek nenese, je tu prostě jen tak, aby se nám hezky bydlelo. O jedné už jsme se zmínili: Je to květina, velmi vděčná krátkodobá dekorace, která se rychle mění. Ale i nádoby, které pro květy máme, mohou při dobrém výběru tvořit ve skupině i samostatně vlastní pěknou dekoraci. Pro byt krásná je skupina něžně zelených skleněných stromků, kterou možná přesně takovou neseženete, ale může vás při pohledu na ni něco napadnout. Stejně jako u hodin, které vypadají jinak než ty obvyklé a přitom mají tradiční kukačku.

Důležité je také rozmístění. Nemusíte všechno shromáždit na stole. Můžete vytvořit malé zákoutí hned u vstupu do bytu (třeba vám pomůže veselý pruhovaný hrošík), pamatovat na poličky a vitríny nebo – pokud jste šťastlivci a máte parapet, okrášlit okno. Tam přidejte k dekoraci solární lampu, která vám prodlouží den.

20.3.2018 5:30 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist