Vchodové dveře jsou vizitkou vašeho domu

Zdá se vám to možná přehnané, ale většina z nás si udělá obrázek o majiteli domu předem. A jednu z hlavních rolí v tom hrají právě vchodové dveře, protože první dojem uděláte jen jednou – vy i váš dům. Jaké vybrat, abyste nešlápli vedle?

obr.9_vchodove_dvere_hlinikove_plosne_licujici_foto_zdroj_dafe_plast-1100x618.jpg Celá galerie 11 Zdroj: Dafe-plast

Možná výběr dveří je pro vás právě v tuto chvíli aktuální. Ale třeba narážíte na problém, že se nemůžete shodnout, které koupit. Je to logické. Muži se totiž zaměřují spíše na technickou stránku výrobku, použité materiály, bezpečnost, trvanlivost a záruky. Ovšem ženy hledí spíše estetickou stránku, případně co nejsnadnější mytí a údržbu. Pokuste se elegantním kompromisem skloubit všechny podmínky. Uvidíte, že nové dveře pak budou vašemu domu vyloženě slušet.

Dřevo, plast nebo hliník?

Vchodové dveře mohou být vyrobeny ze dřeva, plastu, hliníku i skla. Není pochyb o tom, že jako všude jinde i zde bude nejlépe vypadat dřevo. A jako vždy, i tentokrát je třeba podotknout, že dřevo vyžaduje určitou péči, a proto je lepší u venkovních dveří upřednostnit spíše plast nebo hliník.

Výhodami plastových dveří jsou téměř nulová údržba a jednoznačně příznivá cena. Přesto nejsou nezničitelné a je lepší si předem zvážit, jak moc budou zrovna ty vaše vystaveny nejen nepříznivým povětrnostním podmínkám a dešti, ale také intenzitě slunečního svitu.

Pokud sháníte dveře skutečně odolné proti nepřízni počasí či zlodějům a zároveň preferujete dlouhou životnost, jsou jednoznačnou volbou dveře hliníkové. Jsou prostě v současné době velmi populární. Aby taky ne! Dokonale splňují tepelně-izolační podmínky pro osazení do nízkoenergetických a pasivních domů. A nejen to! U ostatních materiálů neuplatníte tak dokonale své designové představy, jako právě u hliníku, a to včetně všech detailů i různých barevných odstínů.

A protože pro většinu z nás je na prvním místě bezpečí, měli byste si ideálně vybrat model s širší dveřní výplní, bezpečnostními panty, connexovými skly, zámkovou vložkou s vyšší bezpečnostní třídou a minimálně tříbodový automatický zámek.

Klíče už nepotřebujete

Bez zajímavosti není ani využití moderních technologií. Dveře můžete vybavit také speciálními zámky se čtečkou otisků prstů. Jedná se o zabudovaný inteligentní software, který má skvělou paměť a rychle se vypořádá s každým novým použitím. Znamená to, že třeba rozezná rostoucí dětské prsty a přizpůsobí se jim.

Přitom se tento systém vyznačuje vysokou úrovní bezpečnosti i uživatelskou jednoduchostí. Díky tomu si bez problémů odemknou nejen děti nebo senioři či osoby se zhoršenou motorikou.

Text: Ivana Kukalová

4.5.2017 5:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist