Vážení čtenáři,

V duchu okřídleného úsloví: „nic není zadarmo“ se můžeme začít ptát, kolik, komu a jak zaplatíme za krásné jarní počasí. O víkendu bylo skoro léto a dokonce se nic zvláštního nestalo, i když víkend začínal pátkem třináctého. Někde na nás tedy něco nějak čeká, přece nám to nemůže všechno jen tak „hladce“ projít.

108605-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Reforma financí, která je každodenním tématem všech deníků a médií, se výrazně dotkne i bydlení jako takového. Pokud se podaří vládě reformu prosadit, podraží ať už přímo nebo nepřímo takřka vše. Teplo, energie, samotné byty, nájemné, daně z nemovitosti, DPH atd. Je to celkem prosté, ve státní pokladně jednoduše chybí peníze a musí se tam nějak dostat. Ceny půjdou nahoru i v případě potravin a jsou to vlastně prosté kupecké počty: je potřeba vsadit na jistotu, jíst a spát musí všichni, před tím nikdo neuhne. Je to jako na poušti. Všude se mohou povalovat drahé kožichy a zlaté hodinky, stačí jen natáhnout ruku, jsou takřka zadarmo. Mnohem větší cenu tady ale bude mít obyčejná Matonka. A správný obchodník, dnes tedy správce věci veřejné logicky nezdraží nadstandard určený pro ty, kteří mají peníze, ale v lásce k lidem zdraží vodu.

Krásné počasí přeje redakce

16.4.2007 12:00
Více o tématu: bydleníjarnívěci

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist