Vážení čtenáři,

pomalu ale jistě se blíží Vánoce a mnozí z Vás se možná rozhodnou pro zakoupení nějakých bytových doplňků, nových zařizovacích předmětů a nebo dokonce pro celkovou změnu vyznění vlastněn obytného interiéru. Přestavovat byt na Vánoce je možná nepraktické, vždyť příprava svátků samotných je sama o sobě náročná, ale na druhou stranu, když už takové rozhodnutí jednou padlo….

Jeden z našich kolegů se pro podobnou věc rozhodl právě před rokem. Neustále psal o tom, jak, proč, kdy, kde a jak a s čím bydlet atp., radil, pomáhal, zjišťoval a zajímal se o všechny takové věci a přitom sám žil přesně tak, aby vyhověl známému rčení o tom, že „kovářova kobyla chodí bosa“. A tak se těsně na začátku loňského prosince náhle rozhodl pro novou plovoucí podlahu do obývacího pokoje, stejně tak pro novou barvu stěn, vybral zajímavý koberec a rohovou sedačku. Zkrátka, Vánoce měly být v novém. Věděl přesně, co chce a od jaké firmy. Podepsal smlouvy, složil zálohy a čekal, než mu pohovku z Itálie dovezou. Italové dělají krásné kusy sedacího nábytku, ale se stejnou elegancí se také dovedou omluvit, že zkrátka termín dodání nestihnout. Kolega prosil a pak vyhrožoval. Vše bylo marné. Podlaháři mu mezitím vytrhaly staré parkety a položili podlahu novou. Bohužel se spletly a na místo tmavé třešně omylem na podlahu vyskládali lamino. Když na to kolega přišel, omluvili se, podlahu rozebrali a druhý den se od nich dozvěděl, že bohužel třešeň už nemají, ale že ji objednali na 3.1. 2006. Když ve správnou dobu, na správné místo a ve správných barvách a materiálovém provedení přivezli koberec, byl kolega už apatický, bylo 22.12. a bylo jasné, že Štědrý večer v novém neoslaví. A tak se sebral a odjel k rodičům. Ale první týden v lednu měl byt hotový, vypadlo to skvěle, nové stěny, barvy, zkrátka kolega má vkus. Přirozeně že pozval přátele a pilo se víno. Někteří mají rádi víno červené. Sedačka se vyčistit dala, ale ten koberec….A kolega složil hlavu do dlaní: proč já, proč zase já.

Přejeme Vám více štěstí
Redakce Living.cz
4.12.2006 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist