Vážení čtenáři,

je léto, prázdniny zdaleka nekončí a mnozí ještě teprve pojednou a nebo dokonce poletí na svou zaslouženou dovolenou. Nabídka míst, kam je možné odcestovat, je skutečně veliká. Stejně tak existuje množství leteckých společností, inzerujících letenky do všech koutů světa a to za ceny, které jsou někdy dokonce levnější, než cestování mezi Brnem a Prahou.

108455-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Co třeba letenka Praha – Paříž za 290 Kč? A co je to vlastně ta letenka? Co si pod tím pojmem všichni představí, když to vidí napsané v katalogu? Logicky asi něco, díky čemuž je možné se po uhrazení ceny přesunout třeba právě z Prahy do Paříže. Vždyť je to tady napsáno: Praha – Paříž, jen 290Kč. Ovšem v tomto případě se uplatňuje jiná logika. Letenka je součástí mnohonásobně dražšího balíku všemožných poplatků a teprve jejich suma představuje skutečné reálné náklady na onu slibovanou cestu do Paříže. Ta pak ale stojí např. 3 000Kč. A na to se zákazník špatně láká, jistě. A tak to s těmi dopravci vypadá jako s hypotetickými restauratéry, kteří by nabízeli obědové menu s langustami za 50 Kč, ale když se člověk chce doopravdy najíst, musí si ještě za tisíc korun dokoupit třeba talíř a nebo příbory.

Šťastnou cestu a dobrou chuť Vám přeje redakce Living.cz

14.8.2006 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist