VAŠE SNY O BYDLENÍ v klasickém 2 + 1

Sen o proměně klasického 2+1 vás také velmi zaujal a právě proto je zde v drobné úpravě znovu. Vzpomeňte si, Karel a Kateřina Konhauserovi jsou mladý novomanželský pár. Pocházejí Brna, ale pře časem se nastěhovali do bytu 2 + 1 v panelákovém domě známého pražského sídliště Chodov. Jak se za 36 hodin s pomocí týmu designérů promění jejich byt zcela k nepoznání? Sledujte, jak se staví sen ve 2+1 na Chodově.

NAPIŠTE NÁM na redakce@living.cz PROČ vás právě TENTO sen PŘITAHOVAL?

Pan Karel podniká a jeho přítelkyně, který dříve pracovala jako sekretářka, je nyní v rizikovém těhotenství a zůstává tedy vlastně ženou v domácnosti. Oba jsou aktivní mladí lidé, ale současně je jejich styl konzervativní a tak upřednostňují spíše osvědčená tradiční řešení. Dávají přednost střídmému uspořádání před okázalým a raději mají klidné teplé barvy na místo pestrobarevné expresivní palety. To samé platí o charakteru nábytku.

Jejich byt má celkově 56 metrů čtverečních a klíčovým místem proměny je obývací pokoj. Designéři ve složení Anna Lacová, Lukáš Fictum a Tomáš Marx mají opravdu jen 36 hodin na to, aby přišli, prohlédli si byt, navrhli řešení a pak jej také celé až do konce zrealizovali!

Situace před proměnou – vlastně žádné vybavení, žádný nábytek

Původní vybavení bytu v podstatě neexistovalo, žádný nábytek, a to málo, co si sebou z Moravy Karel a Kateřina přivezli, opravdu nemohlo vytvořit jakkoliv harmonické bydlení. V pokoji sice bylo možné posadit se a sledovat televizi, ale to je opravdu vše. Navíc stav stěn a stropu byl vyloženě alarmující.

Po proměně

Karel a Kateřina dostali podle svých slov přesně to, co očekávali. Moderní, ale zároveň umírněné a klidné prostředí odpovídající jejich zaměření a životnímu stylu.

Při vstupu do místnosti na první pohled zaujme barevné rozčlenění jedné ze dvou podílných stěn, na níž je instalována plochá LCD TV obrazovka. Stačí nápaditá hra barev a zeď se stává atraktivní součástí místnosti.

Velká fotogalerie moderních interiérů

Druhým výrazným prvkem je nika vzniklá na zadní stěně obývacího pokoje a fungující jako odkládací stolek. Její výraz je podpořen nasvětlením.

Celou atmosféru místnosti podtrhují dva abstraktní rámové obrazy visící nad výraznou, překvapivě barevnou žlutou pohovkou, která jediná příjemně narušuje klidové prostudí svou expresivní barevností.

Čtěte také ZDE.

Red.
Foto: TV Prima: Jak se staví sen

12.8.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist