Vaše foto jako součást interiéru

Fotografie jsou nositelem emocí. O těch, které jsme udělali sami to platí dvojnásob. Je docela paradoxní, že čím větší možnosti focení přinesla digitální éra, tím menší využití se pro naše „domácí fotky“ najde. Znáte to – fotografie z dovolené si prohlédnete jednou na počítači a pak navždy zmizí v propadlišti rodinných dějin. Některé právem, ale mnohých je škoda.

Za život většina z nás udělá tisíce fotek, ale jen některé jsou ty pravé. Jsou to ty, na kterých se podařilo zachytit výjimečný okamžik. Ty nás dokážou přesunout zpět v čase a vyvolat zpět pocity, které jsme měli v okamžiku zmáčknutí spouště. Vzpomeňte si – několik takových fotek ve svém počítači určitě máte. Může to být momentka s partnerem, fotka vašich dětí, hezká krajina, zachycení nějakého vašeho sportovního výkonu…

Jednou z možností, jak své fotografie přenést do života jsou fotoobrazy. Může to být výtisk na plátno napnuté na rám. Může to být výtisk na fotopapír, který pak dáte do rámu, nebo necháte nalepit na desku. Pokud máte pocit, že by fotoobraz byl hezkým doplňkem vašeho interiéru, pojďme si říct, jak na to.

Výběr fotografie a místa

Výběr dobré fotografie je klíčový. Nejenže by se vám měla líbit, ale musí splňovat minimální technické předpoklady. Nebudeme vás unavovat technickými detaily, protože jasná pravidla stejně nejsou. Dobrá fotolaboratoř fotku analyzuje a zkonzultuje s vámi její předpoklady pro tisk. Pokud v tom nemáte praxi, nesnažte se o zvětšování nebo jiné úpravy. Nechte to na profesionálech. Předem se rozhodněte, kam chcete fotoobraz umístit. Pomůže vám to nejen se správným určením rozměru obrazu, ale i vhodného motivu.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie dekorací

Když chcete fotku od profíka

Když se chcete spolehnout na někoho, kdo se focení věnuje profesionálně, vyberte si v některé z fotobank. Doporučujeme iStockphoto. Mají obrovské portfolio a všechny fotografie tam prochází přísnou kontrolou kvality. Kupte nejvyšší možné rozlišení. Zaplatíte za něj kolem 600 Kč, ale výsledek pak stojí za to. Pokud dáváte přednost osobním fotkám, navštivte specializované fotostudio a nechte vyfotit sebe, děti, nebo celou rodinu.

5 tipů, jak vybrat správné studio pro své fotoobrazy

♣ Reference – víte o někom, kdo své fotografie na velkém formátu má? Využijte jeho zkušenosti.
♣ Uvádí firma viditelně informace o používaných technologiích? Pokud ne, může to znamenat dvě věci: nepovažuje to za důležité, nebo se s nimi raději nechlubí. Ani jedno není dobrá vizitka. Nenechte se odbýt frázemi typu „používáme špičkové technologie“.
♣ Uvádí firma viditelně informace o používaných materiálech? Platí to samé jako u bodu 2. Informace „krásné plátno“ je něco, s čím byste se neměli spokojit.
♣ Kontaktujte je se svým přáním nejprve nezávazně. Ptejte se. Zjistíte tak, jak s vámi firma komunikuje a jak dokáže reagovat na vaše specifické požadavky.
♣ Má firma pobočku, kde vám může předvést materiály a postupy?

Zkuste Mojevelkefoto.cz

Jednou z variant, jak si snadno zajistit kvalitní fotoobraz je on-line fotolaboratoř www.mojevelkefoto.cz. Její motto zní: „fotoobrazy a fine-art tisk pro náročné“. Jeden z jejích zakladatelů – Jan Sekanina – říká: „Dlouho jsme hledali on-line fotoslužbu, která by vyhovovala našim požadavkům. Po několika pokusech (a zkušenostech našich známých) jsme došli k překvapivému závěru. Pokud chceme fotky podle našich představ a za rozumnou cenu, musíme to udělat sami. Původně to celé vzniklo jako specializovaná služba pro profesionální a poloprofesionální fotografy, ale nakonec jsme se rozhodli představit ji i veřejnosti. Kromě kvality zpracování se zaměřujeme na individuální přístup ke každému zákazníkovi. Nejsme továrna na fotky, takže máme čas se každému výtisku opravdu poctivě věnovat.“

Služba Mojevelkefoto.cz je jedinečná v několika ohledech:
♣ fotoobrazy na papír i na plátno dělá zcela na míru po 1 cm
♣ pro fotoamatéry nabízí zdarma úpravy jejich fotek tak, aby vytištěné vypadaly co nejlépe: každý přijatý obraz projde rukama profesionálního postproducenta. Ten s vámi zkonzultuje možnosti vylepšení. Každý zásah ale udělá až po vašem souhlasu.
♣ k tiskům s ochrannou vrstvou dostanete záruční list na 10 let
používá moderní technologie a materiály pro fotografickou a uměleckou reprodukci (tiskárnu Epson Stylus Pro 9890 a sadu médií Harman by Hahnemuehle, Fomei a Ilford).
♣ plátna napíná na moderní rámy s vysokým profilem 4,5 cm (obraz se tak stává výraznějším prvkem v interiéru). Na přání ale udělají i klasický nízký rám s profilem 2 cm.
♣ má pobočku v Praze 5, poblíž metra Anděl

Přejeme vám šťastnou ruku při výběru té pravé fotografie.

24.6.2013 11:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist