Vanové zástěny jsou trendy

Koupelnové vany mají své nenahraditelné kouzlo. Můžete si napustit vodu plnou pěny a jen tak si relaxovat, nebo se ve vaně můžete osprchovat horkou vodu a smýt ze sebe všechny neduhy. Zároveň ale většina z nás vodu nacáká i mimo vanu, v koupelně vznikne malá potopa a je třeba vytírat. Vyzrajte na tento problém zástěnou do vany a můžete mop z koupelny uklidit.

118802-1100x618.jpg Celá galerie 9 Zdroj: archiv redakce

Vanové zástěny jsou velmi praktickým doplňkem pro každou koupelnuvanou. Zabrání úniku vodu na místa, která mokrá být nemají a zároveň jsou tyto zástěny velmi praktické na údržbu, jsou totiž velmi snadno omyvatelné. Instalace je také jednoduchá, proto ji zvládne každý, aniž by byl přímo domácí kutil.

Design vanových zástěn potěší nejednoho z nás a vybírat můžeme z pevně umístěných až po posuvné. Pevně umístěné, nebo-li tzv. křídlové zástěny otevíráme jedním směrem nejčastěji ven z vany. S posuvnými si můžeme vesele hýbat, jak se nám zachce a můžeme zvolit až třídílné sestavy. Současně můžeme uzavřít celou vanu, nebo jen její část. Záleží na nás, kolik soukromí chceme mít a kam až voda stříká, když se ve vaně sprchujeme.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie trendy bydlení

Jaké máme další možnosti vanových zástěn? Materiály ze kterých se zástěny vyrábí, jsou umělohmotné nebo z pravého skla. Pokud vyberete čirý průhledný dekor, nejspíše budete muset zástěnu častěji umývat od kapek vody. Proto je praktičtější vybírat s nějakým vzorem, na kterém nebude vidět každá skvna.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie van

Zástěny se velmi často zasazují do rámu, pro ale téměř neviditelný dojem, můžete zvolit bezrámovou zástěnu a na první pohled si skoro nevšimnete, že ji máte u vany nainstalovanou. Pro vylepšení vzhledu k zástěně pořiďte boční stěnu, kterou barevně sladíte s rámem skel a celá kombinace vám bude z praktického ale i designové hlediska naprosto vyhovovat.
Jana Čechová
Foto: bathtubsandshowersss.com, eshowerdoor.com, eshowerscreens.com, cesanausa.com, showerstoyou.co.uk, homedosh.com

 

27.12.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist