Na vánoční výzdobu není nikdy pozdě. Pusťte se do toho hned

Udělat si vánoční výzdobu v interiéru nemusí zabrat celé dny. Klidně to zvládnete i za jeden večer. Výrova některých originálních dekorací zabere jen pár minut. Inspirujte se našimi tipy a váš byt bude jako ze žurnálu.

6lights4fun_christmas-wreath-sideboard-lifestyle-1100x618.jpg Celá galerie 26 Zdroj: Lights4fun

Vsaďte na jednoduchost

Nemusíte shánět žádné girlandy, svíticí zvířátka, hvězdy, mašle a další zbytečnosti. Podřiďte se vládnoucímu trendu minimalismu v přírodním stylu. Můžete si třeba pořídit malý vánoční stromek v květináči, který se dá po svátcích vysadit do zahrady. Nebo vytvořte jednoduché věnce z jehličí, stačí je omotat vázacím drátkem kolem silného drátu, který vám pomůže udržet tvar. Můžete do nej zaplést světelný řetěz, nebo nechat jen tak. Hotovo bude za pár minut, efekt bude dokonalý.

Použijte, co už doma máte

Už se vám nechce nebo nemáte čas jít nakupovat vánoční dekorace? Vystačte si s tím, co máte doma, a použijte zdánlivě nepotřebné materiály – zbytky látky, stužky, bavlnky či barevné a balicí papíry.

Pokud se však rozhodnete pro tento způsob výzdoby, je k tomu potřeba určitá fantazie a zručnost, protože si všechno musíte zhotovit sami. Na druhou stranu z toho budete mít velký pocit uspokojení a ještě se zachováte ohleduplně k životnímu prostředí.

Zkuste se inspirovat třeba i v českých zemích hodně populárním skandinávským stylem vánoční výzdoby, který je založený použití obyčejných materiálů a jednoduché barevnosti.

Vydejte se do přírody

Přírodní materiály jsou velkým hitem. To se samozřejmě odrazilo i ve vánočních trendech. Proto zvláště na chatách a chalupách jsou populární vánoční dekorace v přírodním stylu, ať již ze dřeva (vyřezávané figurky, ozdoby na stromeček, svícny či podtácky na sváteční stůl), slámy, jehličí, šišky, ořechy nebo kousky kůry.

Vánoce v boho stylu

Trendy jsou i dekorace v boho stylu – ručně pletené nebo makramé ozdoby, různé provázky a střapce. Barevnost tohoto stylu odpovídá použitým materiálům. Jsou to převážně světlé, béžové nebo hnědé odstíny doplněné bílými akcenty. Důraz je kladen především na texturu použitého materiálu.

Uvidíte se, že všechno ještě hravě stihnete a vytvoříte doma vánoční výzdobu na jedničku.

14.12.2021 10:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist