Vánoční porcelán Rosenthal navrhla česká výtvarnice Renata Fučíková

K Vánocům patří nostalgie, vzpomínky i špetka infantilnosti. A to do své kolekce pro Rosenthal promítla Renata Fučíková.

Pro porcelánku Hutschenreuther firmy Rosenthal nepracovala česká výtvarnice Renáta Fučíková poprvé. V té letošní se ze zasněžené krajiny vydala „oslavit Vánoce“ do města.

Na porcelán se Renátě Fučíkové podařilo přenést atmosféru podobnou té, kterou známe ze slavných Ladových kreseb zimní krajiny. Kresba je však naprosto unikátní, s prvky naivního umění, které ještě více podtrhují nostalgii, jež porcelán vyzařuje.

Autorka použila typickou vánoční barevnost, u které nešetřila zlatými akcenty. Dále na sněhobílý podklad přidala především modrou a červenou. Absence zelené umožní kousky z vánoční kolekce skvěle ladit se zeleným vánočním stromkem, ozdobným chvojím i zelenými girlandami.

Tato nádherná kolekce vánočního porcelánu 2019 obsahuje závěsné ozdoby, ale i obrovské množství různého užitného porcelánu. Ten vytvoří nádhernou atmosféru nejen letos o Vánocích, ale stane se tím, na který se budeme rok, co rok těšit jako na symbol našich rodinných Vánoc. Hodí se i jako nádherný dárek. Porcelán koupíte v prodejnách a na eshopu Potten & Pannen Staněk.

Krása středoevropských Vánoc

Na letošním svátečním prémiovém porcelánu použila Renáta Fučíkova odlišné motivy než u předchozí kolekce. Přesto je rukopis této úspěšné ilustrátory velice rozeznatelný. Představuje nostalgický pohled na středoevropskou zimu a vánoční tradice evropských rodin. Kresby nás nechávají nakouknout do jejich životních příběhů i odhalit různá tajemství.

Vánoční porcelán Villeroy & Boch nabízí další sbírkové kousky

Pokud jste se nadchli pro to, že ve své rodině vytvoříte sbírku svátečního porcelánu, ke které se budete rok co rok u společně trávených Vánoc vracet, určitě se podívejte vedle Rosenthal porcelánu i na sváteční prémiový porcelán další prestižní porcelánky – Villeroy & Boch. Letošní limitovaná edice s názvem Annual Christmas Edition 2019 představuje pro vánoční barevnost tak typické souznění červené, bílé, zelené a zlaté.

Vánoční kolekce svátečního porcelánu Villeroy&Boch nabízí velice jemné kousky, jež jsou však pevné, odolné a nepraskají. Atraktivní vzhled jim dává glazování, avšak i neglazované části jsou vysoce leštěné, aby nepoškodily nábytek, na který je položíme.

Christmas Edition již tradičně obsahuje hrací skříňky, svícny i závěsné vánoční dekorace. Vedle toho nechybí užitný porcelán: hrnky, talíře, etažéry na vánoční cukroví, a to včetně prolamovaného a z části ručně dekorovaného porcelánu ve vánočním servisu Toy’s Delight.

Kousky, jež si v daný rok pořídíte, jdou vždy i následně perfektně zkombinovat s porcelánem z předchozích i dalších vánočních edicí porcelánky Villeroy & Boch. Tak vzhůru na nákupy, které vás budou těšit!

25.10.2019 12:39 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist