Vánoční pohoda místo stresů a nestíhání

Vánoce jsou svátky klidu a míru. Taky každý rok přemýšlíte, kdo tohle přirovnání vymyslel? Uklidit, napéct cukroví, koupit stromeček, nazdobit jej, upéct kapra a v neposlední řadě sehnat dárky. Jak tohle všechno stihnout, máte-li ještě chodit do práce? Že byste si potřebovala vzít volno už měsíc dopředu? Ale ne, všechno se dá stihnout. Když se chce.

127247-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Pokud každý rok pečete patnáct druhů cukroví a pak jeho kousky jíte ještě v březnu, děláte možná něco špatně. Máte-li na pečení čas, je všechno v pořádku. Pokud ale pečete jen proto, že musíte, a že se to od vás jaksi očekává, řekněte si dost.

Letos upečte jen to cukroví, které máte opravdu nejraději. Kterého cukroví nejvíce zbývá? Ty druhy, které nacházíte ještě dva měsíce po Vánocích v krabicích, zkrátka letos nepečte. Čtyři, pět druhů cukroví na celé Vánoce bohatě postačí.

Klidně poproste babičky a nestyďte se cukroví koupit. Sice se vytrácí ta pravá atmosféra, ale lepší je mít na stole cukroví od tchyně kolegyně z práce za malý poplatek, než se strhat a na Štědrý den jít spát ještě před večerní pohádkou.

Nepřehlédněte – Velká galerie vánočních dekorací

Vánoční pohoda se nedá koupit

Pamatujte, že Vánoce jsou opravdu svátky klidu, míru a pohody v kruhu těch nejbližších. Poslední dobou jsou ale pasovány do svátků spěchu, kalupu a obžerství, po kterých se stejně většina vrhá na zaručeně účinné diety. Nenechte se udolat blikajícími obchody, které nás straší už od listopadu. Udělejte si Vánoce po svém – v klidu.

Sháníte každý rok dárky na poslední chvíli a nakonec koupíte to, čím si stejně nejste moc jistá? Dívejte se po dárcích celý rok. Pokud vás něco zaujme už v září, klidně to kupte. Jedná-li se o nadčasovou věc, darovaný ji ocení mnohem více než to, co jste koupila jen proto, aby pod stromečkem něco našel. Vánoční pohodu to nikterak nenaruší, právě naopak.

Sejděte se s rodinou doma, ne nákupech, to bude ta pravá vánoční pohoda

Možná vás láká vánoční atmosféra, která ke shánění dárků patří, přiznejte si ale, jestli na ni vůbec máte čas. Neinvestujte do dárků zbytečně moc peněz. Vánoce nejsou o tom, kdo koupí dražší dárek nebo větší počet balíčků. V dnešní uspěchané době je vzácností sejít se s rodinou, takže čas, který byste běžně věnovala lítání po obchodech, raději věnujte blízkým.

Finanční krize na nás kouká ze všech stran, podle odborníků se dotkne i Vánoc. Z výloh zmizí Santa a nahradí jej klasický český Ježíšek. Není právě tohle důvod k tomu, abyste i vy přehodnotil(a) obsah pojmu vánoční pohoda?

Neskrývají se za ní drahé dárky, pečlivě vycíděný byt, dvacatero druhů cukroví a povinné zpívání koled pod vánočním stromkem. Neskrývá se za ní totiž nic. Pohoda je zkrátka pohoda, a když je vánoční, je o to „pohodovější“.

Další isnpirace ve článku Vánoční cukroví bez pečení?
Martina Tlachová
Foto: wordpress.com, pcarpetcleaning-los-angeles.com, teamsugar.com, flickr.com, johnandcailin.com,

16.12.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist