Vánoční inspirace na poslední chvíli

Několik tipů pro ty z vás, kteří pořád ještě nevědí, čím vaše blízké obdarovat, se určitě hodí. A pokud už máte tuto záležitost odškrtnutou a jen si lámete hlavu, jak šokovat originální vánoční výzdobou návštěvy, prohlédněte si pozorně úvodní tři fotografie.

06_pearistableware_manufacturedemonaco-1100x618.jpg Celá galerie 15 Zdroj: Manufacture de Monaco

Inspiraci dává víc obraz než slovo, proto jen stručně, odpovídající popisky najdete u obrázků.

Proč tolik lidí má problém vybrat dárek? Možná je to opodstatněné u těch, kteří hledají poctivě něco originálního, na míru šitého člověku, kterého dobře znají. S tím ale nemá smysl začínat v druhé půlce prosince, že. I jinak to chce spíš během roku poslouchat, o čem kdo mluví, co kde viděl, co ho nadchlo. No, a taky si to zapsat, protože ve shonu následujících dnů spolehlivě zapomeneme, po čem kdo touží. Dárky nemusí být cenově šokující, chceme působit radost, ne ohromit a uvést obdarovaného do rozpaků, že jeho dárek je proti tomu mizerný.

Ale mohou být cenově i umělecky, designérsky hodně kvalitní a zanechat v bytě obdarovaného trvalou stopu. Domácnost se vybavuje celý život, zvlášť u těch dědů a babiček, kteří netouží po ponožkách ani papučích, je dobré se rozhlédnout po bytě, co už dosloužilo. Nový jídelní servis může nahradit ten vytlučený, pohodlné křeslo pomoci bolavým zádům, sada krásných utěrek zpříjemní pobyt v kuchyni, je toho tolik, čím potěšit.

A to vám neukazujeme dárky nehmotné, jako je předplatné do oblíbeného divadla, vstupenky na koncert, pěkná knížka, grafika – jen tak mimochodem, do trendů pro příští rok je zahrnut Face Lineart, obraz, kde je jednoduchou linkou, třeba jen v náznaku načrtnutý obličej…

Tak ať se vám podaří vhodný dárek najít a dát. Nebojte se, určitě potěší, když ho viditelně darujete s láskou …

 

19.12.2019 5:30 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist