Vánoční dekorace do malometrážních bytů

Máte-li ve svém bytě nedostatek místa, nebo bydlíte-li v domě, kde se sejde na oslavu vánočních svátků hodně osob, a tak chcete místem co nejvíce šetřit, nemusíte zoufat. I tak se dá u vás doma vykouzlit plno zajímavých řešení, kam a jak pojmout vánoční výzdobu. Vánoční dekorace do malometrážních bytů jsou originální, působivé, sice netradiční, avšak báječné a svědčí o vaší skvělé kreativitě.

131514-1100x618.jpg Celá galerie 44 Zdroj: archiv redakce

Pokud se nehodláte vzdát živého vánočního stromku

Zvolte v tomto případě tu nejlepší část z vánočního stromku, jeho špičku, která nezabere tolik místa. Stromek je navíc v horní části obvykle dokonale rostlý, na rozdíl od jeho spodní části. Anebo zajeďte přímo do školek či k přímým prodejcům stromků, kteří mají vždy na výběr a neprodávají jen vzrostlé mohutné smrčky, jedle a borovice, ale dají se u nich koupit menší konifery. Pak postačí, když je doma ozdobíte třeba jen miniaturními elektrickými žárovičkami. Anebo si možná pěstujete svůj vlastní vánoční stromek v přenosné nádobě. Pak ho hlavně nezapomeňte dobře aklimatizovat. Nesmíte ho přenést z mrazu rovnou domů.

Abstraktní vánoční stromky

Pro milovníky dobrých nápadů tu jsou abstraktní vánoční stromky. Můžete je vytvořit například u vás na zdi z fotek a miniaturních dárečků anebo si nějaký zavěsit ze stropu. Taková varianta může být vhodná i pro alergiky, kteří nemohou mít doma klasické jehličnany. Abstraktní vánoční stromky si nevyžádají ani kousek vaší podlahové plochy, a tak mohou obsadit například místa, která by vás původně ani nenapadla. Využijte starou nástěnku, rám od obrazu, vstupní dveře do místnosti, prostor mezi okny nebo černou tabuli v dětském pokoji vašich ratolestí, tam všude můžete mít váš abstraktní vánoční stromek umístěný. Spoustu zajímavých abstraktních vánočních stromků naleznete v naší rozsáhlé fotogalerii u článku.

Jen proto, že jste se rozhodli letos o Vánocích využít prostorově úsporný stromek anebo jeho abstraktní variantu. To ještě neznamená, že nemůžete patřičně krásně vyzdobit vaše dárky. Na to nezapomínejte. Přejeme krásné a spokojené Vánoce.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com, cotemaison.fr, decoist.com

23.12.2014 11:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist