O Vánocích zapomeňte na trendy. Vraťte se k červené, zlaté a nostalgii

Každoročně jsme zavaleni záplavou nových vánočních trendů a ne jinak je tomu i letos. Pro staromilce máme dobrou zprávu, letošní výzdoba se ponese ve stylu „něčeho nového a něčeho starého“. V kurzu jsou ručně vyráběné ozdoby a dekorace ve spojení s tou nejtradičnější vánoční kombinací barev – červené a zlaté.

luxurytable.cz_christmas-lightsvicen-villeroy-amp-boch-cena-777-kc-image-1100x618.jpg Celá galerie 28 Zdroj: luxurytable.cz

Vytvořit doma opravdovou vánoční atmosféru je cílem každoročního snažení všech milovníků krásného svátku. Nemusí to být složité, stačí větvičky chvojí, co byt provoní, čerstvé květiny mu dodají slavnostní atmosféru, ozdoby, svíčky, dekorace…

Pokud vás zajímají trendy, nemusíte letos pořizovat nic nového, stačí oprášit staré ozdoby po prarodičích nebo vytáhnout krabici se svými výrobky ze základní školy. Ozdobit jimi můžete nejen vánoční stromek, ale také svátečně uvázanou květinu či adventní věneček.

Dekorace úplně všude

I kdybyste byli příznivci minimalismu, v případě Vánoc se svého přesvědčení vzdejte, protože jen opulentní výzdoba dodá tu pravou slavností atmosféru. Nezapomeňte na stůl, který jste možná zanedbávali s výjimkou Štědrého dne.

Stoupající oblibu vánočních stolních dekorací potvrzuje například obchod John Lewis & Partners, který už nyní zaznamenává o 30 % vyšší zájem o toto zboží než v loňském roce. „Ve vánočním období naši florističtí partneři registrují velkou poptávku po adventních věncích a vypichovaných aranžmá,“ uvádí Jitka Mandysová z květinové doručovací služby Fleurop.

Červená a zlatá říkají, že jsou tu Vánoce

Absolutní královnou vánočních barev je červená, která se nejčastěji kombinuje se zlatou. Toto barevné duo se pak nejvíce odráží v jednom z hlavních trendů letošních Vánoc – v návratu ke kořenům, v jehož rámci se vrací do módy i to, co je ručně vyrobeno. Nejen při „čančání“ interiéru je cítit obliba přírodních materiálů, jako jsou šišky, kůra, dřevěné ozdoby nebo sušené plátky citrusů či skořice.

Květiny na stůl

Nezapomeňte na živé a řezané květiny, protože ty k Vánocům jednoznačně patří, a nejen vánoční hvězda, která ostatní květiny v období vánočních svátků upozadila.

Dalším typickým svátečním květem je amarylis, hodně se také prodávají i orchideje. „Obě tyto květiny jsou díky své výšce výrazné, v zahraniční se ale hojně používají i do kulatých vázaných kytic,“ vysvětluje Jitka Mandysová.

Na štědrovečerním stole by výzdoba z živých květin neměla chybět, nic nedokáže vykouzlit slavnostní atmosféru jako právě ony. Vyzkoušejte je jednou a už nikdy nebudou na vaší slavnostní tabuli chybět.

29.11.2019 5:23 | autor: Kateřina Šedivá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist