V tomto domě mají podlahy i na stěnách a na stole

Řadové domky nemusí být jen kompromisem mezi rodinným domkem a bytem, ale luxusním bydlením tak, jako v případě projektu Vily Švédské kříže v Moravanech u Brna. Představíme vám vzorový byt s mnoha netradičními originálními řešeními.

vily-svedske-krize_krytiny-kahrs_kpp_zdroj-martin-florian_2-1100x618.jpg Celá galerie 22 Zdroj: Martin Florian

Zmíněná řadovka s devatenácti domky se vymyká běžným standardům. Rovná vegetační zelená střecha zajišťuje přírodní a estetickou izolaci objektu, je totiž schopna částečně zadržet dešťové srážky a přispívat k lepší tepelné pohodě celého domu, samozřejmě je bezúdržbová.

Vily jsou od ulice odsazeny podle nepravidelné organicky působící linie, která změkčuje dojem z řadové výstavby. Hmoty rodinných domů navržené architekty brněnského Archstudia se vyznačují rovnými střízlivými liniemi a světlou barevností.

Velkorysá dispozice

Ukázkový byt stejně jako ostatní disponuje dispozicí 5+KK. „Připravili jsme ho jako inspiraci ve spolupráci s designéry KPP a Hanák Centrum, aby klienti viděli, jak je možné vilu zařídit, co jsme schopni vymyslet a zrealizovat,“ vysvětluje Mgr. Barbora Očkayová z developerské společnosti DIVERSE.

Ze vstupní haly v přízemí vstoupíte do hlavního obytného prostoru zahrnujícího obývací pokoj, kuchyňský i jídelní kout, dále pak do pokoje pro hosty, koupelny i dvojgaráže.

Dále se zde nachází otevřené schodiště, které vede do patra se dvěma dětskými pokoji, technickou místností, koupelnou s toaletou, šatnou a ložnicí propojenou s druhou koupelnou. Z ložnice lze vyjít na prostornou terasu, která vznikla díky tomu, že vrchní podlaží půdorysně ustupuje. Svoji polohou nabídnou domy krásné výhledy přes krajinotvornou zeleň na jihozápadní část města Brna.

Podlahy, kam se podíváš

Výraznou dominantou interiéru se stala podlahová krytina, již zvolil architekt pro všechny obytné prostory a kterou oproti zvyklostem najdete i na stěnách a nábytku. Díky tomu se podařilo docílit dokonalého sladění jednotlivých zařizovacích prvků.

Dřevěné podlahy švédské značky Kährs nejenže vystoupají z přízemí po schodech do prvního patra, ale v obývacím pokoji se vytáhnou i na televizní stěnu a konečně lze na nich i poobědvat, protože z nich truhlář vyrobil jídelní stůl.

„Chtěli jsme ukázat, že v moderní architektuře se nepokládají podlahy pouze na zem, ale obkládají se jimi například stěny i stropy, tvoří se z nich různé doplňky, jako jsou stoly a skříňky, kdy všechny tyto doplňky vždy dokonale ladí s podlahou,“ říká Mgr. Philipp Kratochvíl ze společnosti KPP, která podlahy Kährs do projektu dodávala.

O jednotu a soulad barev a materiálů v interiérech se starají i dveře a zárubně sladěné s kuchyňskou linkou, nábytkem a skříňkami navrženými designéry studia Hanák centrum v bílé barvě s lehkým nádechem vanilky.

29.9.2021 5:30 | autor: Kateřina Šedivá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist